Hlubinná bouře

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

BB art - 2008
ISBN: 978-80-7381-300-0

BB art (2008) 978-80-7381-300-0 336

Bývalý námořní lékař Peter Crane je urychleně povolán na ropnou plošinu v severním Atlantiku, aby pomohl diagnostikovat zdravotní stav posádky. Jakmile dorazí na místo, zjistí, že skutečné potíže leží hluboko pod ním - v „Hlubinné bouři", výzkumném zařízení vybudovaném na dně oceánu, neuvěřitelně pokročilém podmořském zařízení, které bylo vybudováno s jediným cílem: prověřit nedávno objevené podmořské naleziště, které by mohlo obsahovat odpovědi na tajemství zahalená stoletími mýtů a spekulací.
Poté, co složí slib utajení, může sestoupit na dno oceánu na výzkumnou stanici, kde vědecký tým pod přísným utajením prověřuje významný objev. Crane se dozvídá, že před rokem byly při rutinních těžebních pracích odkryty zbytky legendární Atlantidy.
S probíhajícími vykopávkami se však u posádky začínají objevovat neobvyklé choroby. Vědci i dělníci vykazují zvláštní škálu příznaků - od obyčejné únavy k násilným psychotickým případům. S tím, jak se Crane ponořuje do zvláštního světa Hlubinné bouře a zahajuje svůj průzkum ve snaze objevit příčinu těchto onemocnění, získává pocit, že ta přísně střežená operace skrývá možná cosi mnohem složitějšího než jen zdravotní tajemství a že ona zmiňovaná „Atlantida" může být něčím mnohem děsivějším a vražednějším. (Založil/a: malc8k)

Buřinka
  14. 9. 2016, 12:24
Úžasná kniha od úžasného autora. Tak nějak od začátku jsem tušila, že zázrak ve "formě" nalezení legendární Atlantidy se jistě konat nebude. O to víc je napínavější průběh i "rozuzlení". Závěr mě (a doufám, že i ostatní čtenáře) donutil k hlubšímu zamyšlení (to se mi stalo např. u hororu "Věc" z roku 1982. I tam jsem si řekla, že je vlastně hodně reálné, aby to mohla být pravda).
Casey
  4. 4. 2014, 14:01
Super knizka. Pokud nekdo cetl Anatomii lzí od Browna, nebo Krater od Prestona, tak je to podobny druh zanru. A me tenhle druh hodne bavi!! ;-)
Adam Walder
  26. 2. 2011, 1:09
Kniha s velkým K! Skvěle propracovaný příběh, který se před čtenářem odvíjí až do monstrózního závěru. Děj se rozjíždí pomaleji, ale s každou další kapitolou nechá čtenáře rafinovaně nahlédnout hlouběji a hlouběji do záhady, která se skrývá pod Hlubinnou bouří. Jeden z nejlepších konců knížky, jaký jsem kdy zažil, a který mě uspokojil tak jako málokterý jiný. I když jsem hodně přemýšlel, nepřišel během čtení na to, co je tajemstvím, které se lidé snaží najít. Dramatický děj plný tajemného napětí doslova nutí číst další a další kapitoly, pak ještě jednu, ještě..škoda že tahle knížka neměla aspoň 1000 stránek!
tomdra
  14. 11. 2012, 13:08
Skvělá kniha. Od začátku velmi fantastický příběh doktora Petera Crane, plný nenadálích zvratů a odhalení.
irýna
  3. 10. 2012, 9:16
asi proto že jsem žena mě tato kniha nějak neoslovila.moc technická.četla jsem až do konce,závěr nic moc,čekala jsem asi více.
horvis
  25. 5. 2011, 14:29
Fantastická kniha, konečně !
První co jsem od Childa a Prestona četl byli pro mě vynikající knížky - Dračí hora a Zátiší s Vránami, pak trochu slabší Bouře ale se skvělým závěrem. No ale pak jsem četl několik pro mě slabších knih po sobě Relikvie, Pekelná síra . . .
Ale tohle zase byla skvělá pecka ;)