Všude je střed světa

Meander - 2009
ISBN: 80-86283-38-0

Meander (2009) 80-86283-38-0 67
Meander (2005)

Známý básník a muzikant, člen legendární kapely The Plastic People of the Universe vypráví dětem své příběhy. Není nutné zrovna jezdit o Vánocích na Velikonoční ostrov, abychom prožili něco úžasného. Stačí se jen dobře dívat kolem sebe...

Vráťa Brabenec psal kdysi dávno pohádky a povídky o zvířatech své malé dceři Nikole. Těžko však z původního rukopisu, který měl ilustrovat Karel Nepraš, něco dohledávat vždyť estébáci u Brabenců tolikrát obrátili domácnost vzhůru nohama, tolik písemností zabavili a v exilu se Brabencovi tolikrát stěhovali, že se sotva mohlo něco dochovat.
A tak to sepsal znovu a jeho příběhy se zcela vymykají všemu, co se u nás pro děti píše a vydává. Jeho vyprávění je dokonale prosto všech výchovných doporučení, stejně jako vyfantazírovaných zápletek, protože podle něj se děckám nic nalhávat a vymýšlet prostě nemá.

Karel Nepraš už Vráťovu knížku ilustrovat nemůže, a tak si Vráťa Brabenec vybral Matěje Formana, je podobný komediant jako on.

Zdroj: www.kosmas.cz (Založil/a: al-ma)