Zrození bestie

Zrození bestie Originální název: Zrození bestie

Baronet - 2008
ISBN: 80-7384-077-4

Baronet (2008) 80-7384-077-4 192

Nad slavným příběhem Alžběty Báthoryové, snad známější jako Čachtická paní, se vznáší mnoho otazníků. Mučila a zabíjela panenské služebné skutečně? A proč? Byla hnána sexuální zvráceností nebo trpěla duševní nemocí? Byla v moci starých čarodějnic, kterými se obklopila, nebo byla silnou a sebevědomou ženou, jak by tomu nasvědčovaly její výsledky při správě majetku po smrti manžela, svedenou na scestí jejími vlastními neřestmi? Nebo je vše jen mýtem vzniklým na základě intrik tehdejší společnosti neštítící se nijakých zbraní v boji o moc a majetek? Proč Alžběta zemřela zazděna ve svém domácím vězení tak náhle? Byla otrávena? Spáchala sebevraždu? Skutečnou pravdu se dnes už sotva kdo dozví. A možná je to tak dobře. Každé tajemství je vzrušující. (Založil/a: skjaninka)

Jana Švecová Jana Švecová
*1967

Daniel_852
  22. 10. 2016, 11:30
Už mnoho let se zajímám o Báthory, proto musím říct že tato kniha se mi líbila. Není to žádná extra kniha (ani spisovatelka není super).