Mé slzy zůstaly v Iráku

Mé slzy zůstaly v Iráku Originální název: Mé slzy zůstaly v Iráku

Baronet - 2005
ISBN: 80-7214-796-X

Baronet (2005) 80-7214-796-X 215

Věra nachází při své misi v Iráku, vzdělaného Ahmana ze starého arabského rodu. Po jeho boku prožívá všechny radosti i trpkosti nového života, na pozadí hroutící se ale stále krutě vzdorující Saddámovy diktatury. Tragický příběh lásky a osudu, odehrávající se v orientálních reáliích. (Založil/a: skjaninka)

Jana Švecová Jana Švecová
*1967

mitulka
  18. 9. 2013, 18:49
Příběh české dívky, která se provdala do Iráku. Nebyla špatná, ale hlavní hrdinka mi moc nesedla. Je sice fakt, že se z té naivní devatenáctileté slečinky stala dospělá žena, ale nějak mi to nepřipadalo moc věrohodné. Příběh zachránil konec, protože byl hodně realistický a mě jí bylo docela líto.
Torolfita
  1. 3. 2011, 10:46
Kritizovat je velmi snadné a proto bych řekla, že to není úplně špatná kniha. V tom smyslu, ze není nejhorší, co jsem kdy četla. To rozhodně ne. Ale držela jsem v ruce daleko lepší. Tohle není ani oddechovka, protože to téma samo o sobě oddechové není, ale není to ani nějak extra velké drama, jak by se podle toho, když se kouknete zběžně na obsah dalo očekávat. Z romantických medových pasáží by se jednomu zalepila pusa, ale budiž. Číst znovu už ale nemusím.