Hříchy nezletilých aneb Důtka ředitele školy

Originální název: Hříchy nezletilých aneb Důtka ředitele školy

Albatros - 2003
ISBN: 80-00-01198-0

Albatros (2003) 80-00-01198-0 316

Hlavním hrdinou humoristické skládačky je ,,člověk školní". Vyprávění formou zpovědi sedmnáctiletého kluka se odehrává na jednom sportovním gymnáziu na konci 80. let minulého století. V pestrém kaleidoskopu historek na věčné a vděčné téma študáci versus kantoři nechybí klukovské recese ani zkarikované postavy vyučujících, nejsou opomenuty erotické představy, první milostné pokusy ani první lásky. Je v nich notná dávka nadsázky a jsou proloženy aforismy a výroky různých osob i osobností, jimiž vypravěč Evžen dokresluje či komentuje atmosféru jednotlivých epizod. (Založil/a: gabce)

Evžen Gogela Evžen Gogela
*1968

Plue
  4. 10. 2016, 23:49
Knihu jsem přečetla kdysi jako náctiletá. Po letech jsem ji opět objevila, a jelikož už jsem zapomněla, o čem byla, znovu jsem se do ní pustila. Román neoslnil závratným dějem, ale docela vtipně vyprávěl příhody, které zažívala skupinka gympláků za minulého režimu. Trochu mě rušily "Murphyho zákony", kterými byl text proložen.
gabce
  19. 3. 2014, 20:35
Kniha se mi velmi líbila. Velmi humorná kniha, pojednávající o partě puberťáků (kluků), kteří navštěvují gympl. Né jednou jsem se od srdce zasmála :-)
Elplee
  26. 7. 2013, 17:22
Skvělá humoristická kniha o partě kluků a jejich proplouvání životem na gymplu během nedávné komunistické éry. Nejeden současný i bývalý student se v ní jistě najde a aforismy, kterými je text tématicky prokládán skvěle dokreslují komediální atmosféru :) Knihu podle mě zabíjí jen obálka, která by seděla spíše na obal DVDčka amerického filmu pro děti.