Klub mrtvých otců

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Argo - 2009
ISBN: 978-80-257-0218-5

Argo (2009) 978-80-257-0218-5 294

Mistrně a velmi dramaticky odvyprávěná groteska o jedenáctiletém Philipovi, kterému se zjevuje duch mrtvého otce zemřelého při automobilové nehodě. Otec tvrdí, že to byl jeho bratr, kdo jeho smrt zavinil, a teď si užívá tělesných radovánek s Philipovou matkou, a navíc si dělá zálusk na rodinnou hospodu. Po Philipovi je pochopitelně žádána pomsta, je pozván do Klubu mrtvých otců. Celý příběh je samozřejmě komickou parodií Shakespearovy tragédie o Hamletovi, princi dánském, a u čtenářů i kritiky vydobyl mladému autorovi okamžitou slávu. Podle knihy již vzniká film. (Založil/a: muchast)

Matt Haig Matt Haig
*1975

teite
  18. 2. 2014, 19:54
Autor určitě umí psát a kniha se moc dobře čte. S obsahem a vyzněním už to mám trošku složitější - v anotaci se píše o grotesce, mně se to jako groteska příliš nezdálo a komické už mi to vůbec nepřipadalo. Každopádně nezasmála jsem se ani jednou, spíš mi bylo do pláče. Takže buď se sekl autor anotace, nebo autor románu - spíš bych tedy sázela na autora té anotace. Kdo chce humorné čtení, nechť se vyhne obloukem. Já bych v tom viděla pokus ukázat, jak může s dětskou duší zacloumat traumatická událost.