Panská rasa

Panská rasa

Columbus - 1996
ISBN: 80-85928-43-4

Columbus (1996) 80-85928-43-4 190

Nedlouho před vypuknutím druhé světové války se Heinrich Himmler vrhl do projektu Lebensborn, zvráceného pokusu zalidnit "tisíciletou říši" čistokrevnými Árijci. Současně hynuly v koncentračních táborech Židé, homosexuálové a ostatní "podlidé", o nichž se zmiňovala Hitlerova kniha Mein Kampf. (Založil/a: slide)

Michael Leapman Michael Leapman
*1938

Catrine Clay Catrine Clay

janeicka
  8. 10. 2013, 0:11
Jako historička musím ocenit snahu autorů přiblížit širokému okruhu čtenářů nacistickou rasovou politiku - i přes malé množství dochovaných archivních pramenů. Velkým plusem je rovněž zařazení kapitol s vypátranými osudy dětí narozených v rámci projektu Lebensborn či unesených z Polska (a dalších zemí) za účelem poněmčení a adopce. Připomínán je i tragický osud lidických dětí...
eliahska
  5. 6. 2011, 9:00
Přečteno a vyrazilo dech. Příště po té knize sáhnu, až budu mít příliš dobrou náladu. Čirou náhodou se mi dostala do rukou v době uvedení nového filmu Lidice do kin.
Jak vypadala eugenika v praxi se dočtete v této knize.