Parker Pyne zasahuje

Parker Pyne zasahuje Originální název: Parker Pyne Investigates

Knižní klub - 2004
ISBN: 80-242-1263-3

Knižní klub (2004) 80-242-1263-3 211

Trápí vás nějaký problém?
Nemusíte se bát, Parker Pyne je s vámi.
Z galerie postav, jimž anglická královna zločinu vdechla život, tentokrát k českým čtenářům přichází zdánlivě průměrný muž, státní úředník na penzi, který na první pohled neupoutá ničím. Není to roztomilý Belgičan Poirot s podivnými libůstkami ani všetečná treperenda slečna Marplová, a už vůbec se nemůže podobat Tommymu a Pentličce, potřeštěné dvojici posedlé touhou po dobrodružství. Zato však vyniká jinou vlastností - celý život se věnoval statistice, a tak dokáže léčit lidská srdce. Že to zní nesmyslně? Ale kdepak! Práce s čísly totiž přivedla Parkera Pynea k názoru, že všechny lidské problémy mají podobné důvody a stejně jako nemoci je lze rozdělit do několika skupin. Jakmile známe podstatu neduhu, lze se s ním úspěšně vypořádat.
A tak dokáže pomoci ženě, jejíž manžel si našel mladší náhradu, stejně jako muži, kterého manželka přehlíží jako ztělesněnou nudu. Vystaví dva samotáře mimořádným dobrodružstvím, až pochopí výhody života ve dvou. Napraví sobeckou matinku, jíž není žádná nevěsta dost dobrá pro jejího skvělého synáčka... Ale nebyla by to Agatha Christie, aby současně s těmito "životními terapiemi" nedošlo k odhalení zloděje, podvodníků, či dokonce vraha!

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

Venceslao90
  8. 9. 2012, 1:31
Tak nevím, ale musím nesouhlasit s uživatelem píšťalka. Já tuhle sbírku povídkových příběhů řadím mezi ty lepší, co jsem od Agathy četl. Pár povídek bylo slabších, ale některé překvapivě dobré. Za sebe jsem spokojen.
TeJoUsHeK
  25. 6. 2013, 0:53
Mně se tato sbírka naopak velmi líbila. Ideální na čtení ve vaně. :-) Nejslabší se mi zdála právě Smrt na Nilu.
pistalka
  21. 10. 2010, 16:01
Na autorčiny poměry dost slabá sbírka povídek, která nabírá dech až ke konci ve výtečných kouscích "Věštírna v Delfách" a "Smrt na Nilu". Jinak nic moc. Sorry Agatho, tohle se moc nepovedlo.