Natascha Kampusch

Podtitul: dívka ze sklepa

Práh - 2006
ISBN: 80-7252-162-4

Práh (2006) 80-7252-162-4 175

Světová i česká premiéra mimořádně sledované knihy, jejíž autoři se případem „Natascha Kampusch“ zabývají celých osm let. Příběh Nataschi Kampusch vstoupí do dějin kriminalistiky i psychologie. Natascha byla unesena, když ji bylo deset let. Celých osm let strávila ve sklepní cele. Pak se jí podařilo uprchnout. Svět spatřil pohlednou, inteligentní a skvěle se vyjadřující ženu. Tato kniha nachází odpověď na mnoho dosud nezodpovězených otázek. A další zneklidňující otázky klade. (Založil/a: VejaVenaVera)

Allan Hall Allan Hall
*1957

Ducii
  3. 12. 2015, 19:23
Knížka mne příliš nezaujala. Některé části se zbytečně opakovaly a omílaly dokola. O příběhu vlastně víme velký kulový. Natascha z toho nevychází zrovna pozitivně, na druhou stranu těžko říct, jak by se člověk na jejím místě zachoval. Rozhodně to zklamalo má očekávání, čekala jsem její příběh, jelikož neznám příliš okolnosti té kauzy, jen si pamatuju, když se o tom mluvilo v médiích, že se našla, tohle ale bylo opravdu o ničem.
Ilunka
  6. 9. 2016, 8:00
Taktéž jsem čekala víc vyprávění a dojmů samotné Natashy, ale v knize se dokola omílaly stejné výpovědi svědků, informace o kriminalistech, prostě víceméně nezáživné věci, kvůli kterým jsem tu knížku rozhodně neotevřela.