Andělská tvář 2

Andělská tvář 2 Originální název: Andělská tvář 2

Ikar - 2009

Ikar (2009)

Filip de Mornay odjíždí do války a jeho těhotná žena Charlotta zůstává na zámku sama. Při nehodě kočáru způsobené Margot Pinaudovou, její dávnou sokyní, přijde nejen o svou společnici, ale navíc i o dítě. Když posléze obdrží zprávu o Filipově smrti u Sedanu, ocitne se psychicky i fyzicky na dně. Před blízkou smrtí jí zachrání až teta Madeleine - otcova sestra, která ji odveze na daleký a malý ostrov, jemuš vládne Madeleinin zeť, plukovník Tessier. Na mladou ženu čeká zcela jiný život: nečekaná přátelství, láska, intriky i nenávist. Příbuzní začnou Charlottu nutit do nového sňatkú, ale ona vytrvale odmítá, díky své nehynoucí lásce k mrtvému Filipovi.
Jak to všechno skončí? (Založil/a: Vickie)

teola
  12. 2. 2012, 17:18
V prvních třiceti stránkách všechno kolem pomře a vy si tak trochu říkáte, jestli to vážně chcete dál číst. Ale zas tak špatné to nakonec není, nicméně tajemné kouzlo prvního dílu je pryč.
trbuch
  27. 10. 2015, 10:57
Po krátkém úvodu přichází dějový zvrat. Následující část knihy plyne zdánlivě klidným dějem, postupně však přicházejí drobné náznaky, které dávají tušit ale zároveň i dohadovat se, jak bude vyprávění pokračovat. V poslední třetině knihy příběh graduje, není tu nouze o překvapení, akci a napětí. U prvního dílu jsem viděl nejprve filmové zpracování, a mohl jsem být při četbě ovlivněn, takže můžu říct - druhý díl mě nezklamal, naopak, moc se mi líbil.
locin
  12. 10. 2016, 13:56
Nevím který z obou dílů se mi líbil víc, ale oba byli skvělé. Děj plných zvratů, ztrát, znovu nalezení a hlavně lásky. Skvělý příběh.
ander
  20. 3. 2013, 10:53
Líbí se mi i tenhle druhý díl. Odehrává se v exotických krajích a jeho děj mě dokázal upoutat až do poslední stránky.