Druhé letadlo

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Volvox Globator - 2009
ISBN: 978-80-7207-731-1

Volvox Globator (2009) 978-80-7207-731-1 135

Kontroverzní sbírka esejů a povídek věčného britského stylisty Martina Amise, které vycházely v letech 2001-2008 v předních britských a amerických periodikách, se z různých úhlů pohledu vrací k 11. září 2001, k podhoubí terorismu v jednotlivých islámských zemích a jeho dopadům na západní civilizaci. Amis si jako obvykle nebere servítky, ať už hovoří o reakci na teroristické útoky, americké vládě, Bushovi a Blairovi, islamismu, islámu a víře jako takové či o zřízeních a konfliktech na Blízkéma Středním Východě. Ve skvělých povídkách se snaží proniknout do smýšlení jednoho z únosců v den útoku a prostřednictvím dvojníka jistého diktátora nám dává nahlédnout do zákulisí paláců konce. Vznikla tak kniha, která čtenáře rozhodně provokuje k zamyšlení a konfrontaci odlišných perspektiv. (Založil/a: trpaslyk)

trpaslyk
  21. 1. 2011, 11:10
Zajímavá sbírka textů, které vznikly jako reakce na 11. září. Nejčtivější jsou rozhodně povídky a eseje, na moc nestojí recenze.