Zemři!

Zemři!
Originální název: Die for me!

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-540-0

BB art (2009) 978-80-7381-540-0 390

Detektiv Vito Ciccotelli má po objevení těla mladé ženy podezření, že obětí je víc. S pomocí archeoložky Sophie nachází několik hrobů, těla uvnitř nesou stopy krutého mučení. Některé hroby jsou ale prázdné, je zřejmé, že vrah ještě zdaleka neskončil. Používá mnoho jmen, Jeho zaměstnavatel, pro kterého vytváří úspěšné počítačové hry, ho zná jako Frasiera Lewise. Nadšení budí jeho realistické scény. Někteří mají pocit, že vycházejí ze skutečnosti, ale nemohou to dokázat. Sophie je odbornicí na středověké válčení a případ, k němuž je přizvaná jako expertka, ji zaujme. S Vitem se přitahují, ale ve sblížení jim brání minulost. Brzy ale dívka zaujme i vraha. (Založil/a: sk8kacenka)

Karen Rose Karen Rose
*??.??.1964

maurarita
  25. 7. 2015, 10:45
Kniha se četla jedním dechem. Skvělé zpracování romantiky a děsu ,plná pátrání po stopách neznámého vraha.
Terůů
  8. 12. 2012, 16:57
Úžasné! Po dočtení mě mrzelo, že už je konec :) Napínavá detektivka a myslím, že vztah mezi Vitem a Sophií ji hezky zpestřil.
yannize
  1. 4. 2012, 13:45
z knihy vykřikuje až příliš mnoho klišé. přesto má děj velký spád, díky tomu ji přečtete na jeden nádech.
přestože v knize chybělo posledních 23 (chybou tisku), nějak mi to ani nepřišlo. prostě čekáte dobrý konec a to, co jsem zjistila, že na těch 23 stránkách nakonec bylo, bylo zase až moc přehnaně happy-endové.
CheG
  1. 4. 2013, 21:25
Pokud si odmyslíme ten postupně sílící sklon k červené knihovně, bylo to jinak evidentně vysoce kvalitní žánrové profi-dílko, s důmyslně promyšleným dějem, napsané zkušenou, vypsanou rukou. Zvláště se klaním za odvahu pustit si do příběhu hned devět zavražděných. Myslím, že detektivky se dají poměrně snadno zkazit a že v tomto žánru najdeme tisíce paskvilů, více než v jakémkoliv jiném žánru. To ale o týhle knížce neplatí. V rámci žánru patří mezi to nejlepší. Škoda těch úkroků k červené knihovně a trochu až odpudivých klišé a schémat: "Superpolda Vito, jenž je krásný jako hollywoodští herci, zpívá jako božský Kája, a v přestřelce ztratil svoji partnerku, se zamiluje do superarcheoložky Sophie, která má za sebou strašný vztah, vyrůstala bez rodičů a všechny své úspory posílá domovu důchodců, kde leží její babička..." Myslím, že by to byla o dost lepší detektivka, kdyby to mělo poněkud méně červenoknihovní hrdiny :)
anitra.m
  19. 10. 2012, 10:05
Parádní kniha, ale ještě lepší by byla bez posledních dvou stran, to už byl závěr hodný červené knihovny a ne detektivky.
zeelva
  13. 1. 2012, 21:31
Takle knizka se mi moc libila mam rada detektivky.byla napinava po celou dobu cteni :-) doporucuji vsem co maji tenhle zanr radi