Váhání

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Argo - 2011
ISBN: 978-80-257-0384-7

Argo (2011) 978-80-257-0384-7 324

Vlkodlaci z Mercy Falls se vracejí. Teď, když se Grace a Sam našli, musí bojovat, aby mohli zůstat spolu. Pro Sama to znamená zúčtovat s minulostí, pro Grace vyhlížet budoucnost, která je čím dál nejistější. Do jejich příběhu však nečekaně zasáhne nový vlk jménem Cole, který bojuje se svými vnitřními démony a už navždy chce zůstat ve vlčí kůži. Sam si naopak stále nemůže zvyknout na svou lidskou podobu. Tolik se bojí, aby nepřišel o své nové štěstí s Grace. Jenomže netuší, že v Grace, uvnitř jejího těla, roste hrozba, která je může o jejich štěstí připravit... Bude láska dost silná na to, aby se poprala s osudem? Můžeme se vyhnout tomu, kým jsme? (Založil/a: elniss)

Keatin
  15. 12. 2012, 8:05
Váhání je v tomto případě víc než příznačný název pro knihu. První díl bylo takové příjemné romantické fantasy, za to díl druhý ...vlastně ani nevím, jak ho popsat. Nepostřehla jsem, o čem, že to vlastně tzv. bylo. Jen samé VÁHÁNÍ, zda to, či ono ...jediný Cole tam měl jakž takž nějaké uchopitelné momenty, společně s Isabel. Sam a Grace, jak mi byli sympatičtí v předchozím díle, tak v díle druhém bych se bez nich úplně obešla.
Bloodym
  4. 12. 2013, 19:37
Obálka je, jak jsem zmínila už u prvního dílu, krásná. Ale to je tak jediné hezké, co můžu o knize říct. První díl byl takový jiný než většina knížek tohoto žánru. Ale co fungovalo v prvním díle v druhém nikoliv. A schéma je dost ohrané. Dřív byl vlkodlak on a když se z toho dostal, tak se jím stane ona. Ach jo, bohužel to zkazilo dojem i z prvního dílu.
Daletth
  15. 7. 2015, 12:53
Váhání trpí typickým syndromem druhých dílů trilogií - je prostě výplňový. Podle mého teda mělo Mrazení dostatečně ukončený závěr, aby se obešlo bez pokračování, ale budiž. Objevují se tu nové postavy a nové problémy k řešení. I když mě mrzí "nadbytečnost" těchto problémů, stálé zůstává autorčin melancholický styl velice příjemný a sugestivní. I když to byla víceméně jen vata, tak se dobře četla.
Ruxandra
  23. 12. 2011, 10:26
První reakce na knihu byla lehké zklamání. Jak moc jsem se do Sama a Grace dokázala vžít v prvním díle, tak tady to prostě nějak nešlo (tedy kromě Graceiných hádek s rodiči, to jsem měla sama chuť s nimi zatřepat, aby se konečně probudili). Můj jediný pocit byl, že je to celé takové ukňourané. Kniha spnila ten pomyslný most mezi prvním a třetím dílem, ale když se nad tím člověk zamyslí, vlastně se v ní skoro nic nedělo. Je to asi opravdu jen ten most a jinak tu knihu vnímat nelze. Snad bude třetí díl lepší, nerada bych byla na konci zklamaná, když první díl stál opravdu za to.
pegerren
  23. 2. 2012, 15:25
no nevím. nechci být nespravedlivá, ale nevím jestli tento díl už nebyl tak dobrý jako první nebo mi tenhle styl melancholického psaní jen začal lézt ještě více nanervy :o) takže dávám stejně jako prvnímu dílu. a + za postavu Cola, protože ten je mi více blíž než Sam.
NikDisk
  25. 8. 2015, 9:15
Tento díl mě už tok neokouzlil jako ten první. Čekala jsem asi víc dobrodružství ze Samovo a Grace strany. Vetšinou se vše "akčí" točilo kolem Cola než kolem párečku, který by měl být hlavním tématem knihy. Ale i tak přiznávám, že se mi kniha četla dobře, ale podruhé si jí opravdu nepřečtu.