Trápení

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Domino - 2011
ISBN: 978-80-7303-609-6

Domino (2011) 978-80-7303-609-6 320

Sukuba je nadpřirozená bytost, která smí po libosti měnit podobu a jediným jejím úkolem je svádět. Zní to tak lákavě! Dívka může být, kým chce, její šatník je nevyčerpatelný a smrtelní muži by udělali cokoli pro její pouhý dotek. No, vlastně za to platí svou duší, ale proč zacházet do přílišných podrobností?
Avšak život Georginy Kincaidové, sukuby ze Seattlu, není ani zdaleka tak exotický. Pracuje v knihkupectví a její šéf je poměrně nesnesitelný uťáplý chlap. Nesmrtelní přátelé si z ní nepřestávají dělat legraci kvůli jedné její dávné proměně. A nejhorší ze všeho je to, že si nemůže vyjít na rande, aniž by z dotyčného muže nevysála život. Ona by přitom dala všechno na světě za to, kdyby se směla dotknout slavného a neodolatelně krásného spisovatele Setha Mortensena!
Snění o Sethovi však bude muset počkat, protože ve světě nadpřirozených bytostí se začíná dít cosi podivného... a velmi nebezpečného. Georgina se proti vlastní vůli stává aktérkou souboje mezi dobrem a zlem... (Založil/a: Sija)

Lucy Sisk
  8. 3. 2014, 14:06
Působivé a na hony vzdálené sérii, kterou jsem od autorky četla poprvé VA. Trochu mě zahltily všechny to postavy, ale rychle jsem si zvykla a knihu přečetla jako odpočinkové díle za jeden den.
Vikyna
  16. 7. 2013, 20:53
Hodně čtivá kniha, i když jsem ze začátku měla problém přijmout tolik různých nadpřirozených postav v jednom díle, přišlo mi to přeplácané. S postupem času jsem si ale zvykla. Také bych uvítala určitý věkový rating, který je minimálně ve dvou pasážích rozhodně na místě. Jinak bohatý příběh psaný poutavým stylem, jak už to Richelle prostě umí :)
Celupka
  8. 2. 2013, 11:56
Tak za prvé kniha mě zaujala svou obálkou a taky názvem "Sukuba", protože jsem o sukubách zatím nic nečetla, jen jsem viděla seriál. Musím říct, že hned po pár stránkách sjem byla vtažena do děje. Hlavní hrdinka Georgina musí každému přirůst k srdci, stejně jako sympatické vedlejší postavy nesmrtelných i smrtelných kamarádů. Nemluvě o Sethovi - to je prostě miláček! Richelle Mead mě prostě mile překvapila. :)
Ruxandra
  6. 6. 2012, 7:24
VA jsem nečetla a ani se na to nechystám, ale zaujal mě námět této knihy, tak jsem si řekla, že to s ní zkusím. No a světe div se, ono mě to chytlo. Sice jsem prvních pár stránek chtěla knihu odložit, ale prokousala jsem se a když se to postupně rozjelo, už jsem hltala každé slovo. Po těžším čtení jsem hledala něco oddychového, nad čím nebudu muset přemýšlet a povedlo se.
Eviickaaa
  10. 7. 2013, 21:35
jedna z knížek do které se mi vůbec nechtělo a po první strance jsem jí asi na půl roku doložil, a tak když jsem se měla učit na zkoušky a klasicky jsem vymějšlela jak učení co nejvíc odložit jsem místo poznámek otevřela knížku a docela mě to odreágovalo, zkouška se zvládla i s tahákem a já přečetla první i druhej díl ...
Lerenika
  2. 9. 2011, 17:18
Nevím co jsem čekala. Bylo hloupé čekat trochu Rose a Dimitrije.
Bylo to naprosto jiné. Ale i tak se mi to moc líbilo. Styl psaní, této autorky nezklame.
Napínavé, čtivé, zábavné, a těším se na další díl!
Možná by, ale měli dát 15+
yanniss
  4. 9. 2012, 17:20
Nejkrásnější díl z celé série (nepočítám s tím, že by čtvrtý díl by lepší). Myslím si, že možná mohl být jediný, tento díl jsem přečetla za pár hodin, kdežto od druhého dílu jsem se přímo nutila do čtení. Druhý díl byl katastrofální a o třetím radši ani nemluvím. 3. díl je možná lepší než 2., ale 1.díl byl opravdu nádherný a určitě ho doporučuji.
trynitrix
  14. 5. 2011, 23:31
Mam tu info: Dobrý den, kniha je v plánu na červen, (13.6. - datum se může změnit) a MOC bude asi 249 korun. Sledujte průběžně naše webové stránky - můžete využít zaváděcí cenu, která je o něco nižší. Knižní web.

---------------------

Jasný je to něco jiného než VA ale psaní tohoto přiběhu od Richellle nezklame i když mi přiběh přišel jak na horský dráze ze začatku než sem se do toho dostala.Hlavně se mi líbí jak spisovatelka dokaže udělat hlavní hrdinku tak ukecanou to stojí zato :-D Baví mě to a jsem zvědavá na dlší díly jelikož jsem četla že každým dílem je příběh lepší takže načínám druhý díl a už teď se těším na třetí.
Wajny
  8. 12. 2015, 9:26
Po Vampýrské akademii a Pokrevních poutech jsem čekala možná něco víc, i když i u těchto sériích mi první díly přišly slabší než zbytek série, takže se nechám překvapit :-) Na knize se mi líbí hierarchické uspořadání společnosti nesmrtelných, a že tu jsou zase nové nadpřirozené bytosti. Hlavní postava se mi zdá zajímavá, i přesto že je dost hysterická a trochu dětinská, i když kdo by se tomu divil. Líbilo by se mi kdyby se dala dohromady s nějakým nesmrtelným :-) např. s naším andílkem :D 4*
Elie Darrem
  5. 6. 2014, 12:12
nejvíce mě zaujal název Sukuba, tak jsem si řekla, že si sérrii přečtu a musím říci, že příběh Geoerginy a Setha je úžasný, kdaždý díl je zajímavý a prostě nadchne, je tam akce, napětí, prostě vše, co by měl obsahovat poutavý příběh
Aria85
  9. 8. 2011, 10:35
Nevěděla jsem, co od téhle knihy čekat, ale věřila jsem, že mě nezklame stejně jako žádný díl z VA.. a opravdu.. mile mě to překvapilo.. hodně čtivé.. jsem zvědavá na další díl
Nikol.Linhart
  3. 10. 2015, 14:12
Četla jsem zatím obě série VA a do této knihy se mi moc nechtělo. Měli všechny díly ale za velmi dobré peníze na e-knihách, a tak jsem si je koupila. Zatím jsem přečetla první díl. Je to jine než VA, ale i tak se mi to líbí
Sylvia
  29. 8. 2014, 17:04
Knihu jsem dlouho odmítala, ale dávám tomu jenom kvůli tomu, že jsem byla stále pohlcená její VA. Konečně jsem k tomu došla (sice po 3 letech a ještě k tomu rychle do konce prázdniny, ale přeci), každopádně mi kniha připomněla, proč je Richelle Mead má oblíbená autorka. Ne pro knihy, které napsala, ale proto, jak píše. Má fantazii, skvěle popisuje prostředí, miluju jména těch osobností, často jsem myslela na to, jestli Setha popisuje z vlastné zkušeností autorky. Sice pravda, že jsem se v tom občas trošku ztracela a musela si něco přečíst dvakrát, kolik tam bylo nadpřirozena, abych to pochytila, ale nemůžu se dočkat, až se mi do ruky dostane druhý díl. Báječné
petulaaa_
  9. 10. 2011, 17:12
Knihu jsem četla v angličtině (stejně jako zbylé díly z této série) a nezklamala mě! Richelle Mead je skvělá spisovatelka a dokáže čtenáře vtáhnout do děje knihy, ať už píše o upírech (VA) nebo jiných stvořeních temnoty..pokud jste tedy četli Vampýrskou akademii, doporučuji si přečíst i příběh Georginy.