Bitva o labyrint

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Fragment - 2011
ISBN: 978-80-253-1207-0

Fragment (2011) 978-80-253-1207-0 384

Jmenuji se Percy Jackson...
Je mi skoro 15. Svět kolem se zdá být čím dál nebezpečnějším.
Tábor polokrevných už není co býval. S Lukem a Kronovou armádou hledáme cestu za jeho hranice. Vydáváme se do prastarého Daidalova labyrintu. Jdeš do toho s námi?
Musím tě ale varovat, důmyslné podzemní bludiště může člověka dovést kamkoli, zmást, dohnat k šílenství a zahubit... (Založil/a: Sija)

janeicka
  20. 3. 2014, 10:23
Po přečtení všech dílů se musím taky přiznat, že Bitva o labyrint se mi líbila nejvíc - především díky zajímavému přiblížení životních osudů světoznámého vynálezce Daidala, a samozřejmě i vzhledem k dobrodružství v labyrintu :-)
Bloodym
  29. 11. 2013, 13:36
Jak hlavní hrdinové stárnou i hrozby, kterým čelí jsou stále nebezpečnější, a jejich rozhodnutí začínají ovlivňovat i milostné city. Ačkoliv jsem ráda, že se to v nich kniha moc nepitvá - naznačí dost, ale nedělá z toho ke konci série hrozné milostné drama. Zamlouvá se mi přepracování mýtu o Daidalovi, jeho labyrintu a pricezně Ariadné. Je to čtvrtý díl a kniha ukázala čtenářům už hezkou řádku bohů - urážlivých, nafoukaných, pyšných, pomstychtivých, sledujích jen vlastní zájmy ale i odměňujících, ochraňujících,... - jsou takoví jako v mýtech a přesto lidští...
Alyss Mainwaringová
  27. 12. 2015, 13:59
Asi nejlepší (zatím) díl celé série. Nebudu tady spoilerovat, ale o co v knize půjde asi odhadnete sami a nejen podle názvu. Rozhodně se mi velmi líbilo zejména množství nečekaných zvratů, zrady a nejistota ohledně loajality postav.
DanielOsbourne
  26. 2. 2014, 17:58
I čtvrtý díl se v podstatě povedl a hodnotím ho stejně, jako všechny předešlé. Myslím že to ani nejde jinak, protože všechny díly mají velmi podobný průběh děje. Na labyrint jsem se těšil a nezklamal mě. Krásně propracované, akorát mi začínají trochu vadit Percyho sny. Tyhle pasáže jsou sice důležité pro další děj, ale mě prostě nebaví. Jsem zvědav, jak se autor popere s posledním dílem a nastávající válkou bohů. Doufám, že to bude stát za to.
honzik10
  10. 6. 2014, 19:58
Musím potvrdit komentáře ostatních uživatelů,tato kniha byla nejlepší ze všech z této série (zatím). Nejvíc se mi líbila cesta labyrintem,hlavní náplň knihy a také opět konec, který dobře dopadl, ikdyž jsem to nečekal,když je přede mnou ještě jeden díl. Samozřejmě očekávám co se v posledním díle bude dít,ale nechci to tady prozrazovat. Na pětku se moc těším :)
Loro
  27. 2. 2013, 19:19
Tuto knihu právě čtu a je velmi zajimavá. Jsou zde vtipné hlášky, a sem tam i něco strašidelného. Velmi zajimavá kniha, rozhodně doporučuji.
CreatorJH
  28. 12. 2011, 10:40
Asi nejvydařenější z příběhů o Jacksonovi. Všechny negativní aspekty stále přetrvávají, ale jsou vyváženy zajímavějšími motivy. Nových postav tu není tolik, takže se celkem orientujete. Pro mě je to vrchol ságy, jelikož poslední z bohů je totální průšvih...vůbec to jde s tímhle autorem z kopce.