Novinářka na Divokém východě

Novinářka na Divokém východě Originální název: Novinářka na Divokém východě

Portál - 1998
ISBN: 80-7178-261-0

Portál (1998) 80-7178-261-0 183

Česká novinářka rekapituluje svůj život a zpravodajské působení v Rusku.
Moskevská zpravodajka agentury Epicentrum přibližuje dětství, dospívání, novinářské začátky i působení v rozporuplné realitě zemí bývalého Sovětského svazu. Procházková se však nezaměřuje pouze na svoji profesní činnost, neboť politické události líčí v širších souvislostech. Zprostředkovává poznání složitých životních podmínek v transformující se postsovětské společnosti. (Založil/a: Ateina)

Petra Procházková Petra Procházková
*20.10.1964

Josef Pazderka Josef Pazderka
*05.09.1974

xlucka
  29. 11. 2016, 21:01
Petra Procházková je velmi zajímavý člověk. Kniha je koncipovaná jako rozhovor a velmi podrobně mapuje jejích prvních několik let v Rusku. Bylo to zároveň období válečných konfliktů v oblasti Abcházie a Čečenska, k těmto tématům se v rozhovoru hodně dostávají. Bylo pro mě velmi zajímavé si číst její postřehy, jak válka mění lidi, jací ti lidé vůbec jsou, jak funguje zahraniční novinář apod. Velmi se mi líbí její pokora a schopnost popisovat události.