Lidi aneb Cestování je série omylů, ale jeden je zajímavější než druhý

Lidi aneb Cestování je série omylů, ale jeden je zajímavější než druhý Originální název: Lidi aneb Cestování je série omylů, ale jeden je zajímavější než druhý

Šalvar - 2001
ISBN: 80-903011-2-6

Šalvar (2001) 80-903011-2-6 244

Kapitoly:

* Kontinentální podoby blbosti
* Půvab jiné všednosti
* Místní přeprava - pochybná kotva v oceánu nejistoty
* Nechuť pracovat jako hybná síla dějin
* Intimita - není to zbytečný omyl?

Po úspěchu prvních dvou dílů nám Milena Holcová v třetím díle LIDÍ představuje život pod baobaby v zambijské vesnici, doprovází domorodou lékařku při návštěvě malomocných, raftuje na Zambezi, zahalená do čádoru medituje v mešitách, prchá před afghánským Tálibánem, řídí kamion v íránské poušti, uvízne uprostřed tanzánské džungle, na Kubě sleduje projev Fidela Castra? Přes výjimečnost zážitků si nás však autorka podmaní především svojí normálností. Prostým, vtipným jazykem budí dojem, že na jejím místě by se většina z nás zachovala stejně: cestování autostopem je zvládnutelné, svět překypuje barvami a náměty k přemýšlení. Nenásilně nám ukazuje, jak vidět, slyšet, vnímat, ale hlavně - jak se za všech okolností skvěle bavit. (Založil/a: Ateina)