Na dně v Paříži a Londýně

Argo - 2015
ISBN: 978-80-257-1624-3

Argo (2015) 978-80-257-1624-3 236
Votobia (1996) 80-7198-122-2 222

Orwellovy zážitky z doby, kdy se jako tulák pohyboval mezi chudými. (Založil/a: fufik)

janeicka
  2. 11. 2013, 17:39
George Orwella velmi obdivuji, že dokázal nějaký čas trávit mezi městskou spodinou a napsal o tom opět velmi čtivou knihu. Situace v tehdejších francouzských hotelích a restauracích otřesná, ale ještě daleko horší bylo pro tuláka či bezdomovce v té době sehnat ucházející nocleh. Taky se už budu v budoucnu trochu jinak dívat na lidi bez domova...
Makulenka
  1. 6. 2016, 19:22
Osobni zpoved i vhled do sveta a mysli chudych i necekane zchudlych. Velmi inpirativni... "Tak dlouho se obklopoval podradnymi vecmi, az se ji jeho myslenky staly podradnymi."
Pro me absolutne "must read".
MsAndy
  16. 7. 2016, 21:26
Velmi zajímavá kniha, která mi ukázala stinné stránky chudoby a lidského života vůbec. Obdivuji autorovu schopnost do detailů vylíčit své zážitky. Na konci se mi však zdálo, že se kniha místy opakuje.
terrapin
  17. 11. 2010, 23:15
Táto kniha mi dala nový pohľad na človeka na ulici - príčina toho, že človek na ulici nič nerobí so svojou existenciou nemusí spočívať v tom, že by bol lenivý alebo odovzdaný "osudu". Príčinou môže byť absolútny nedostatok síl, stav, kedy človek nie je schopný ani dýchať, pretože už dlho nejedol. Veľmi jednoduchá myšlienka.