Světová náboženství

Originální název: World religions

Knižní klub - 2008
ISBN: 978-80-242-2137-3

Knižní klub (2008) 978-80-242-2137-3 192

Stručný, přehledný a poutavě napsaný průvodce světem náboženství umožňuje snadnou orientaci v tématu. Kniha pojednává o hlavních náboženských směrech, o jejich vzniku, historii i roli v dnešním světě, ale také o jejích hlavních představitelích a duchovních vůdcích. Hinduismus, Judaismus, Buddhismus, Islám, Sikhismus, Konfucianismus, Taoismus, Zoroastrismus, Šintoismus, Baha'ismus (Založil/a: Lucy1000)

Michael Keene Michael Keene

jatox
  28. 6. 2012, 9:16
Tak je to docela dobrý. Nicméně ohledně Islámu mě dost překvapilo, že tam není ani zmínka o tom, jaký tam maj vlastně práva ženy, a jak se s nima zachází. S náboženstvím to totiž víc, než jen souvisí. Ráda bych teda věděla, kde je podle zákona koránu pravda. Pak si teda nemůžu bejt jistá, co důležitýho ještě vynechali u dalších náboženství. Nebylo tam třeba ani napřímo napsaný, že ženský vlastně do chrámů nesměj. A myslim, že to není jediný náboženství. Ale to považuju za dost důležitou věc, že se může nábožensky veřejně vyznávat půlka populace. Takže to mě dost překvapilo a zklamalo.
Dál je taky dobrý vědět, že víc se rozepisujou o těch prvních náboženstvích po Sikhismus, ty další jsou už jen na dvojstránku, a tam se nedozvíte skoro nic (Konfuciánství, Taoismus, Zoroastrismus, Šintoismus, Baha'ismus). Takže je to hlavně o těch větších. Ale čte se to pěkně, je tam dost obrázků, a snad tam je většinou vystiženo to podstatný.
ilon-a
  17. 2. 2013, 12:51
Podle mě dobrej průvodce o základech náboženství. Člověk se tam dozví ty nejpodstatnější a nejdůležitější informace o všech nejznámějších světových náboženství - původ, tradice, svátky, modlitby, současnot a podobně. Kdo si chce udělat všobecný přehled o náboženstvích (jako já), tak určitě doporučuju.