Model

Poprvé vydáno celosvětově: 1981

Aurora - 1997
ISBN: 80-85974-34-7

Aurora (1997) 80-85974-34-7 172

Sbírka povídek nizozemského klasika 20. století přibližující Nizozemsko v době druhé světové války.

Příběhy obyčejného života podané neopakovatelným stylem, ve kterém se snoubí brutalita všedních dnů, lidská bestiálnost a syrovost obyčejného bytí s nezapomenutelný jazykem, který je příkrý, živelný a přesto mu nechybí neuvěřitelné množství metafor, které malují čtenáři před očima nezapomenutelně jasné výjevy. (Založil/a: růže z masa)

Jan Wolkers Jan Wolkers
*26.10.1925 - †19.10.2007

růže z masa
  23. 1. 2011, 7:51
Povídky ze života, které šokují tím, čeho všeho jsou lidé schopní a jsou o to více zneklidňující, že to všichni tušíme, ale nechceme přiznat.
Těžké, hutné čtení, které se neschovává za jakékoli omluvy, ale servíruje příběhy ořezané na dřeň.
Jako obvykle je protipólem krásný jazyk s těžko uvěřitelným množstvím metafor, které Wolkers umí jako málokdo.
Mám pro autora slabost a i když se i tady našly povídky, které mě tak úplně nebavily, zbytek mi to mnohonásobně vynahradil.