Originální název: Juliette

Dybbuk - 2007
ISBN: 978-80-86862-37-8

Dybbuk (2007) 978-80-86862-37-8 154

Julietta je jako neřestná bytost odvrácenou tváří své sestry Justiny, ženským zosobněním zla. Po svém odchodu z kláštera v Panthemontu, osvobozena od všech myslitelných pout tradiční morálky, nemilosrdně pronásleduje čistotu a ctnost. Na francouzském dvoře se stává temnou bakchantkou, která praktikuje surové sexuální násilí a libuje si v děsivých zločinech a vraždách. V tmavých sklepeních, kde neexistuje Bůh, dává propuknout síle svých zhoubných vášní, stává se velitelkou hříšného světa cizoložství, krvesmilstva a sodomie. Je fascinována utrpením nevinných obětí, jejich hrůzou a bolestí, když jsou před svou smrtí mučeny a nuceny provádět nejzvrhlejší tělesné výstřednosti.
Zlo je zde obsesí, která si libuje v prznění nevinnosti, uvrhává ctnost do spárů ďábelské krutosti a je východiskem Sadovy tvorby, v níž je ctnost nelidsky trestána a neřest je neodolatelnou slastí. (Založil/a: m4xp4yn3)

vladislaus
  19. 10. 2011, 13:05
Už vím co je to sadismus. Tato kniha není erotické čtení, ale čtení o zvrhlém mučení. Tuto knihu by opravdu neměly číst narušené osoby.
tynuska37
  28. 5. 2012, 20:20
Pokud někdo hledá psané porno pro dlouhé a osamělé večery, nechť dá od de Sadeho ruce pryč, neb toto není autor pro něj. Naopak pokud to s jeho čtením myslíte vážně a byli jste předem varováni, doporučuji si ke knize sehnat ještě film Quills - Perem markýze de Sade a užít si dlouhou jízdu na vlně neřesti a zvrácenosti. Ačkoli se vám v mnoha okamžicích bude zvedat žaludek, de Sadeho knihy mají uvnitř sebe NĚCO (a teď tím vážně nemyslím mučení převlečené za sexuální hrátky). A přesně kvůli tomuhle něčemu to stojí za to číst...
m4xp4yn3
  17. 12. 2009, 0:05
Hlavní myšlenka knihy, tedy tvrzení, že být bezcharakterní sviní přináší ovoce, je dnes snad ještě aktuálnější než v době vydání.
Zbytek khihy je i pro otrlého čtenáře nadmíru výživný, a to prosím, ikdyž se to hned nezdá, nejde vždy jen o porno, byť popisy všemožných orgií zabírají podstatnou část této útlé knihy.
zelvicka
  9. 4. 2010, 14:43
Tak asi 20% porno; 20% tvrdé porno, které se dá ještě snést; 20% porno, ze kterého se mi zvedal želudek; 20% porno spojené s vraždami; 7% účty různých zvrhlíků; 6% životní příběh bez porna; a ten zbytek nějaká ta myšlenka
Dočetl jsem to jen proto, že mě zajímalo jak to skončí, jenže ono je to neukončené, takže jsem měl opravdu radost.