Podtitul: Antologie současné ukrajinské povídky

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Kniha Zlín - 2008
ISBN: 978-80-87162-39-2

Kniha Zlín (2008) 978-80-87162-39-2 323

Jediná kniha současné ukrajinské krátké prózy, která představuje výběr z toho nejlepšího, co bylo v posledních dvaceti letech na Ukrajině napsáno. Jde o prestižní, ojedinělou a pro české čtenáře průlomovou sbírku. Přináší texty autorů narozených po roce 1950, z nichž někteří významně ovlivňovali ukrajinský disent 70. a 80. let 20. století a následně se stali známými osobnostmi vědy, kultury i politiky. Jiní dlouho před tím, než mohli svá díla publikovat, zasahovali do literárního vývoje a neoficiálně určovali jeho směry, vznik nových forem, tematiku a postupy. Vedle nich se pak profilovala generace současných třicátníků, kteří vyrůstali v Sovětském svazu a po jeho pádu se museli začít orientovat v novém světě. V jejich stopách pak kráčí generace nejmladší, již neovlivněná sovětskou realitou a velice sebevědomá. Kniha je první svého druhu a se stále stoupajícím zájmem o Ukrajinu si jistě najde mnoho příznivců. (Založil/a: růže z masa)

#výbor
Rita Kindlerová Rita Kindlerová
*??.??.1974

růže z masa
  23. 1. 2011, 8:43
Nezapomenutelná kniha dokazující, že právě teď nám na Ukrajině vyrůstají autoři, o kterých snad ještě uslyšíme, protože to, co se k nám dostalo za ukázky z téhle knihy, je velmi lákavé. Drsnost života na Ukrajině je kompenzována jakousi snovostí, která je jen těžko opakovatelná.