Originální název: Murder on the Links

Melantrich - 1992
ISBN: 80-7023-140-8

Melantrich (1992) 80-7023-140-8 166 pod názvem VRAŽDA NA GOLFOVÉM HŘIŠTI
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1975)

Věhlasný soukromý detektiv Hercule Poirot přijal pozvání do jihofrancouzského sídla anglického milionáře Renaulda. Hostitel projevil v pozvánce obavy, že mu kdosi usiluje o život, důvody svých obav však už sdělit nemůže - byl zavražděn krátce před Poirotovým příjezdem. Tak začíná komplikovaný případ, nad nímž si lámou hlavu francouzská policie i Poirot. Jejich vyšetřování však není harmonickou kolegiální spoluprací. Je to souboj dvou odlišných metod a názorů. Fakta odkrytá byrokratickým inspektorem Giraudem nahlodává Poirot svou zdravou pochybovačností. Jde skutečně o drama pomsty, nebo spíš o chladnokrevnou kamufláž rafinovaného podvodu? A co když ruku vraha vedla nezkrotná touha po penězích, jimiž se dá koupit společenské postavení? Vytrvalý Poirot nemíní kapitulovat před výsledky svého francouzského protihráče, třebaže se zdají být tak nezvratné. Vydává se na pouť bludištěm záhad, neztrácí odvahu v jeho slepých uličkách a nakonec nachází řešení, které je pravým triumfem logiky.

Když Agatha Christie vymýšlela složité propletence tohoto příběhu, psal se rok 1923. Už tehdy bylo její jméno zárukou četby plné vzrušení, vtipu, bystrých postřehů i lidské moudrosti. (Založil/a: TeTecko)

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

vladislaus
  13. 1. 2012, 15:08
Slabší detektivka s Poirotem a Hastingsem. Je založena na nepravděpodobném náhodném setkání bývalých kompliců zločinu a dalších náhodách.
Venceslao90
  19. 7. 2012, 16:52
Souhlasím s uživatelkou Martinita. Děj je možná až příliš překombinovaný, obsahuje spoustu dějových zvratů a já měl někdy pocit, že se v komplikovaném případu nevyznám. Závěrečné rozuzlení je jako vždy překvapivé, ale kniha ve mě nezanechala hlubší dojem.

Mimochodem, kniha "Vražda na golfovém hřišti", která je tu vedena jako další kniha od Christie, je ve skutečnosti totožná s touto. Jedná se o dva různé názvy jedné a té samé knihy.
Martinita
  15. 7. 2011, 22:06
Taková průměrná "poirotovka", což vlastně v rámci detektivního žánru znamená nadprůměrná kniha. :) Vím, že Agatha ráda překvapuje, co se konečného odhalení týče, ale zdá se mi, že zde už trochu překombinovala. I tak se k jakýmkoliv poirotovkám, včetně této, v rámci odpočinkové četby vždy velmi ráda vrátím.
Matej Trnovec
  28. 5. 2014, 15:56
Neviem čo sa vám na to až toľko nepáčilo. Bolo to dokonalé. Skvelý a zapletený nápad, pri ktorom som sa iba obdivne usmieval Christie je skutočne kráľovna detektívky...
Josephine
  16. 1. 2013, 20:35
Bohužel zde Poirot nemá tolik prostoru, kolik si zaslouží - chybí i závěrečné odhalení před celým defilé podezřelých..
Saggi
  13. 10. 2016, 22:53
Když už si myslím že vím kdo je vrah Hercule Poirot mě vždy uvede v omyl, a díky za to :) ... Skvělá práce Agathy Christie!