Kouzla milují žár mého těla

Kouzla milují žár mého těla Originální název: Out if This World

Columbus - 2004

Columbus (2004) 312

Láska má univerzální tvář. Jen málokdy je to tak zřejmé jako v těchto zvláštních příbězích od čtyř v současné době nejprodávanějších autorek. Ať už se jedná o policistku z roku 2050, která prochází prubířským kamenem lásky, nebo o žhnoucí vizi neobvyklého milostného trojúhelníku. O mimozemskou touho po lidském doteku či o zoufalou snahu čarodějnice získat lásku jednoho muže. Tato paranormální milostná dobrodružství vás přenesou do časů a míst, kde jste jetě nikdy nebyli. (Založil/a: Willinda)

LeaLea
  20. 8. 2012, 9:24
Tři z autorek znám jen letem světem, takže se zaměřím na povídku, která dala název celé povídkové knize. Povídka bude na každého působit jinak. Kdo Laurell zná, ví, co v desátém dílu Anity Blake (čímž vlastně tenhle úryvek je) čekat. Kdo nezná, jeho nadšení se bude odvíjet od jediné věci, a to - jak se staví k S/M praktikám. Pokud jim nemůže přijít ani na jméno, špatně. Pokud má z černých pokojů s nástroji k mučení a řetězi chřestícími nad postelí husí kůži a svíravý pocit v žaludku, dobře. Pokud se mu zvrácená strana sexuálních praktik líbí, výborně. K tomu všemu trocha nadpřirozeného "nepohlavního" milování ústřední trojice, a povídka skutečně dostojí svému názvu. Narozdíl od povídky "Dívka, která byla okouzlena smrtí" (Česky oficiálně nevyšla.), která se zasazením řadí mezi díly Modrý měsíc a Obsidiánový motýl, tahle povídka má skutečný děj a dokonce jakési nečekané rozuzlení. Forma výňatků z románové formy autorce rozhodně svědčí, jen nevím, jaký smysl mělo tenhle útržek z desátého dílu vydávat v letech, kdy se u nás Anita sotva dostávala na literární scénu.
spirlice
  11. 9. 2013, 22:42
Čtyři vskutku okouzlující příběhy od uznávaných autorek se odehrávají mimo tento svět, v krajině fantazie, snů a představ. Epizoda se smrtí - Slavná Nora Roberts pod jménem J. D. Robb přispěla napínavým příběhem, v němž poručík Eva Dallasová, oblíbená hrdinka detektivní série musí na mimoplanetární policejní konferenci dopadnout zákeřného bývalého policistu a zachránit muže, kterého miluje… Příbuzný - Susan Krinard zapojí čtenáře do vesmírného pátrání po nezvěstné lodi, při němž se dva telepati ocitnou jeden v druhém myslí, tělem i duší… Nesmrtelnost - Maggie Shayne nás zavede na ostrov uprostřed Karibského moře. Muž tam zachrání tonoucí ženu, která však zdaleka není obyčejnou trosečnicí, je to již staletí žijící čarodějnice, kdysi sumerská královna Puabi… Kouzla - milují žár mého těla Laurell K. Hamiltonová vypráví: Uběhlo šest měsíců od doby, kdy lovkyně upírů Anita Blakeová viděla dva muže svého života naposledy. Nyní se za velice nezvyklých okolností setkávají žena, upír a vlkodlak, aby spojili své síly…