Zrcadlo starých časů- Pověsti a zkazky z českých měst

Zrcadlo starých časů- Pověsti a zkazky z českých měst Originální název: Zrcadlo starých časů- Pověsti a zkazky z českých měst

XYZ - 2008
ISBN: 978-80-87021-43-9

XYZ (2008) 978-80-87021-43-9 373
Albatros (1992)

Pověsti, zkazky, pohádky a historické povídky z minulosti českých měst. V těchto příbězích autorka rozehrává tajemství spjatá s duchem prostorů, jako jsou domy, města, ulice, kláštery, kostely, kapličky, prameny, věže, hrady, rokle, studně či kopce. Kniha je doplněna vlastivědnými reáliemi a to navozuje vědomí sounáležitosti současnosti s minulostí. Pověsti Heleny Lisické prozrazují vysokou literární erudici, hlubokou psychologickou znalost lidských vztahů i etickou zaujatost autorky. (Založil/a: upax)

Buřinka
  3. 10. 2016, 13:41
Jedna z dalších úžasných knih, kterou jsem jako holka četla několikrát. Mnohé z pověstí jsou opravdu strašidelné (jak truhlář vyráběl nábytek z úmrlčích prken a nábytek oživl a tropil alotria). A hlavně se v pověstech mluví o spoustě známých měst a městeček v mém okolí (Cheb, Nejdek, Žlutice atd...). A ilustrace jsou nádherné, jako "živé"...