Půlnoční dáma

Půlnoční dáma Originální název: Půlnoční dáma

Wales - 2007
ISBN: 978-80-86939-31-5

Wales (2007) 978-80-86939-31-5 587

Prvotina nadějné české autorky. * Dvě sestry s darem pro magii. Dva osudy, dva životy, dvě cesty. A na konci stojí jedna proti druhé, magie proti magii, temnota proti světlu, naděje proti brutální síle. Klasická romantická high fantasy, kde je ovšem příliš často něco jinak, než jak by mělo být – dobro s velkým D neváhá se svými stoupenci manipulovat bez ohledu na jejich souhlas či nesouhlas, a navíc nesmí svého hlavního protivníka zabít. Stejně tak zlo s velkým Z nemá své skřetí poskoky zase tak moc pod kontrolou a ač je to možná k neuvěření: nesmí svého hlavního protivníka zabít! Obránci světla vůbec netuší, co a jak mají vlastně dělat, aby dostáli svému úkolu, zatímco jejich protivníci mají vše až příliš jednoznačně nalinkované: ničit, drancovat, zabíjet… bude to ale stačit? (Založil/a: Luuuca666)

Zlatokrt
  23. 2. 2011, 14:37
Námět je potenciálně zajímavý, zpracováním však ve mě kniha budí dojem dílka pro patnáctileté. Možná lepší než jiné knihy s touto cílovou skupinou, i tak jsem ji ale odložil po čtyřech kapitolách a zařadil ji mezi několik málo knih, které patrně nikdy nedočtu. K dalšímu čtení jsem nenašel chuť a ani mi nevadí, že neznám konec.