Doširoka otevřené

Originální název: Wide Open

Odeon - 2001
ISBN: 80-207-1100-7

Odeon (2001) 80-207-1100-7 303

Pozoruhodný román britské autorky je mozaikou několika tragikomických lidských příběhů, odehrávajících se na zpustlém ostrově na Temži.

Nehostinný ostrov Sheppey s několika zchátralými staveními a neudržovanou pláží se stal útočištěm skupinky ztroskotanců, lidí, kteří jsou narušeni fyzicky či duševně. Každý z nich je jinak zranitelný, každý z nich touží po lásce a po spáse. Jejich bolestné osudy a bezcílná putování se v tomto místě věčných mlh a nočních můr setkají, aby dospěly k překvapivé katarzi. Mladá britská autorka (1966) byla za tento román odměněna prestižní Mezinárodní dublinskou cenou IMPAC za rok 2000, a to plným právem. Její literární dílo je velmi výmluvné, plné ironie, hořkého humoru a tvůrčí imaginace, napsané v působivém narativním stylu. (Založil/a: pickpocket)

Nicola Barker Nicola Barker
*30.03.1966

teite
  19. 11. 2013, 15:08
Ačkoli knihy o "životních ztroskotancích" příliš nemusím, tato mne dostala. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.
aubergine
  3. 12. 2016, 17:41
Kniha se mi líbila, ale spíš atmosférou, než postavami či dějem. Tajemno, mlha, pole, vězení a takové to 'něco se stalo, ale co vlastně'. Mám raději knihy vyjasněné, ale tohle není ten případ a mám pocit, že za pár týdnů už si na Doširoka otevřené ani nevzpomenu.