Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Jak mluvit o knihách, které jsme nečetli

60%
3 14
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Jak mluvit o knihách, které jsme nečetli
Autor:
Originální název: Comment parler des livres que l'on n'a pas lus?

Nejnovější vydání:
Host - 2011
ISBN: 978-80-7294-367-8
Počet stránek: 208
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 21x v přečtených
v knihovně 7x v knihovně
k přečtení 27x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Host (2011) 978-80-7294-367-8 208

Od kultivovaných lidí se očekává, že četli všechna důležitá díla světové literatury a k tomu ještě spoustu knih, které každý rok vycházejí. Jak se zachovat v těchto ošemetných situacích, kdy máme mluvit o knihách, které jsme nečetli? Pierre Bayard, autor této duchaplné a provokativní knihy, tvrdí, že je důležitější znát místo knihy v kolektivní knihovně než podrobnosti o ní. Na příkladech spisovatelů, jako jsou Graham Greene, Oscar Wilde, Michel de Montaigne nebo Umberto Eco, Bayard charakterizuje mnohé druhy „nečtení“ i různé delikátní situace, do kterých se můžeme dostat, a poté nám nabízí rady, jak z nich elegantně vybruslit. Praktická, zábavná i inspirující kniha Jak mluvit o knihách, které jsme nečetli je vposledku vyznáním lásky ke knihám a hlubokým zamyšlením o tom, co pro nás četba znamená a jak nás proměňuje. (Založil/a: bokul)

(více)  

Štítky

více  
Pierre Bayard Pierre Bayard
*00.00.1954


KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

soniaf
0%
  3. 11. 2014, 15:56
Naprosto zbytečná a hloupá kniha, kde autor, mimochodem profesor literatury, preudofilozofuje na téma nečtení knih. Nabádá čtenáře k nečtení knih, prohlašuje, že čtení je vlastně ponižující pro čtenáře i autora, naprosto otevřeně přiznává, že většinu knih, které by měl znát nečetl a že nečte ani práce svých studentů apod. Nic moc jsem od téhle knihy nečekala, ale i tak mě to zklamalo a měla jsem co dělat, abych ji dočetla.
nef7
60% 60% 60% 60% 60%
  27. 12. 2011, 2:24
Podle mého mínění jde jen o jednu z dalších zbytečných knih, které ve světě vycházejí den co den. Pokud jsem na samém začátku čtení myslela, že se setkám s humorným pojetím tohoto tématu, byla jsem silně rozčarována. Kniha mě zklamala i později, když jsem alespoň začala doufat v nějakou osvěžující myšlenku autora. Pravda je ta, že autor do knihy za celou dobu moc svých myšlenek nevnese. Jakékoliv jeho úvahy. které jsou ještě navíc často jen jinak přeříkané úvahy jiných, jsou naprosto dostačujícím způsobem shrnuty v epilogu knihy o rozsahu čtyř stran. Celá kniha je v podstatě pouhým chaotickým slepencem různých citátů, výroků či situací, se kterými se autor nejspíše za celý svůj život v literatuře (ba dokonce i ve filmu) setkal a které pojednávají (nebo se spíše zrovna zmiňují) o někom, kdo mluví o knize, kterou nečetl. Mně osobně tedy kniha nic nedala, ničím mě neobohatila a už vůbec mě nepobavila. A zrovna vtip a nadsázka mi ve spojení s tímto tématem připadá jako něco, co by skutečně mělo potenciál. Škoda.
LadyEsik
60% 60% 60% 60% 60%
  9. 1. 2017, 18:33
Hodnocení podle Byarda, tentokrát jeho knihy: PK, SK +
Netřeba číst podrobně, s tím nakonec taky počítal.
HDosoudilová
40% 40% 40% 40% 40%
  12. 8. 2015, 17:18
Tato kniha mě velmi zklamala. Těšila jsem se, že se něco dozvím a poučím se, ale nastal pravý opak. Kniha mě vůbec nebavila, některé pasáže jsem i přeskočila a asi se k ní už nevrátím. Toto je typický příklad těch knih, které se pořádně nedají přečíst a jsou de facto podle mého názoru zbytečné.