Via lucis

Via lucis Originální název: Via lucis

Práh - 2009
ISBN: 978-80-7252-259-0

Práh (2009) 978-80-7252-259-0 295

Obálkový podnázev: příběh hluchoslepé Američanky Heleny Kellerové, která tmu a ticho proměnila v nesmrtelnost

Autorka dovedně zpracovala strhující příběh Heleny Kellerové - nadané dívky, která byla od raného věku hluchoslepá... Dobře ilustruje boj lidí ze smyslovými vadami - překážky, se kterými se setkávají v každodenním životě. Zároveň je kniha struhujícím pojednáním o síle jedince, který si přes veškeré překážky jde za svým vytouženým cílem (pro Helenu tímto cílem nebylo nic menšího než studium na Harwardu). (Založil/a: Molča)

Jindra Jarošová Jindra Jarošová
*1948

vladislaus
  5. 6. 2015, 17:09
Od Jindry Jarošové jsem již přečetl vynikající životopisný historický román o Cyrilovi a Metodějovi. Byl jsem tedy zvědav, jak si poradí s tímto literárním žánrem o osobě, kterou jsem vůbec neznal, ale kterou Mark Twain postavil na úroveň Napoleona Bonaparte. Kniha se opět dobře čte a doufám, že autorka ještě nějakou zajímavou knihu napíše.
Michelle8
  3. 9. 2013, 15:15
Úžasná knížka, kterou vřele doporučuji k přečtení. Helen Kellerová u nás není příliš známá a tato knížka krásně osvětluje její zajímavý inspirující život.
Kaiella
  19. 6. 2015, 13:27
Fascinují příběh fascinující ženy. Tím, že jsem se sama s postiženými dětmi v rámci práce potkávala, o to víc pro mne byla kniha fascinující a místy neskutečně dojemná. Doporučuji...
Molča
  25. 1. 2011, 9:45
V síle Heleny Kellerové je možné hledat zdroj pro vlastní sílu v boji s mnohými nepřízněmi osudu.