Originální název: Women

Argo - 2013
ISBN: 978-80-257-0783-8

Argo (2013) 978-80-257-0783-8 302 Vyšlo pod názvem Ženský
PRAGMA (1995) 80-85213-79-76 318

Tato kniha popisuje především milostný život Bukowskeho alter ega - Henryho Chinaskiho. (Založil/a: Twiggynkaa)

Peetuliska
  24. 2. 2014, 20:06
Bukowski popisuje ženy očima muže prasáka, příjemně vás to pobaví, pokud vás nepohorší velké množství vulgarismů. Román Ženy je zkrátka o ženách :-)
Abigor
  8. 6. 2014, 15:20
Tu jednu hvězdu strhávám za to, že mi v tom chybí ona, pro Buka pověstná, poezie v ošklivosti. Je to syrový, jen co je pravda, člověk tomu, co tam čte nechce, a snad ani nemůže věřit, ale... Nevím. Je to sprostý, leckdy perverzní. Nic proti. Ale pořád mi tam něco chybělo. Často jsem nad jeho nevěrou jen kroutil hlavou a říkal si, ty seš idiot a patří ti to, že nemáš nikoho, kdo by stál za to! Pak sem si řek, že ho nemůžu odsuzovat za nic, co udělal, když jsem si to taky nezkusil. To je asi nedůležitější poznatek z té knihy. Beru to, ale napsal lepší věci.
LadysR2
  2. 2. 2013, 15:27
Souhlasím s Davey. A přidal bych drogy. Takže sex, chlast, drogy a tuny ženských, co mu padaj do postele. Až ho to unavuje a dokonce i nějakou odmítne! A tenkrát jsem úplně souhlasil s jeho pohledem na ženský
Ghoulman
  22. 6. 2013, 23:57
Nezapomenu na začátek, kdy Bukowski zmiňuje, že už si nějakej ten pátek nezašukal (nejsem si jistej, ale myslím, že tam zmiňoval několik let) a pak na dalších třech stránkách, popíše jak během pár dní po něm vyjedou čtyři ženský a se všema se vyspí. Sex, drogy a vážná hudba + technika orálního uspokojování a asi tisícovka žen, to všechno v dosti prapodivných, kulechtivých a vtipných situacích ... To jsou Ženy, přátelé... PS: Z výletu do přírody dostávám záchvaty smíchu ještě dneska :)
cheyene
  21. 8. 2013, 23:23
Nejlepší Bukowski, co jsem zatím četl. Píše tak jednoduše a lidsky, že musí dostat každého čtenáře. Je neuvěřitelně cynický a přirozený, že máte pocit, že jde opravdu o příběhy, které se staly nebo mohou stát i vám, že je napsal sám život. Čtenář se pobaví, ale také zamyslí nad mnoha moudry, které velký Charles Bukowski napsal. Bezkonkurenční kniha. 5*
jirkam
  17. 8. 2012, 17:15
Velice syrově podaný vztah Bukowského nejen k ženám, ale také ke vztahům obecně. Až šokujícně trefné, některé citáty mi utkví v paměti navždy.
Jarohrad
  28. 11. 2013, 20:04
Nejsem intelektuál, který by se rozplýval nad líčením milostných avantýr hustě zamlžených oparem alkoholu proložených jeho konzumací a následným blitím. Zvládl jsem to do půlky.
Davey
  1. 7. 2012, 0:58
Bukowski píše velmi jednoduše a nesnaží se o nějaké komplexní dlouhé popisy. Prostě píše to, co má na jazyku. Krásně se to čte a působí to velmi realisticky. Dozvíte se aspoň, jakou úlohu v jeho životě hrály ženy. Ve zkratce - je to prostě o chlastání, šukání, nadávání, rozchodech a návratech. Nadrženej a bezradnej Bukowski v letech. Zajímavé počtení.
kyska85
  27. 10. 2014, 11:45
Výborné čtení o transformaci chlapa, co ne***** několik let v chladnokrevného děvkaře, jeho chování k ženám prochází vývojem od lehké zoufalosti až k totální nereaktivitě, kdy je pro ženy překvapivě nejpřitažlivější. Pokud se trochu povznesete nad prvotní dojem o sexu, chlastání a drogách, najdete v knize překvapivá moudra o vztahu muže a ženy. Knihu jsem proletěl během tří dnů, tak výborně se čte, holt je to zajímavé téma :).
DJDVD
  3. 10. 2015, 10:53
Obsahuje spoiler spoiler Nejdelší knížka od Bukowského, kterou jsem četl. Chinaski se představuje v jiném světle, už dávno nepracuje a tak si užívá života po svém. Ženské mu neustále ze života odchází a přichází a neexistuje snad žádná, které by odolal a která by odolala jemu. Bohužel zhruba v půlce knihy to začne být lehce repetitivní, ale člověk ani tak nemůže přestat číst, nevím, zda je to surovostí jeho počínání nebo všeobecným prasáctvím. Z jeho knížek na mě vždy dýchá jakási upřímnost. Bukowskému tak velký rozsah knihy nesedí, ale přesto baví, hlavně počáteční přetahování o bustu s Lydií, její žárlivé záchvaty a vyvádění. Později má Chinaski mladší a mladší ženy, které mu nikdy dlouho nevydrží, většinou obecným omrzením, často jeho přímou vinou. Občas ho litujete, občas mu to přejete, často ho vlastně nechápete, ale i tak ho musíte mít rádi. Škoda, že příběh nepůsobí ucelenějším dojmem jako kniha Na poště, nejedná se o knížku, kterou byste měli začínat, pokud chcete zjistit, co na tom Bukowském vlastně je. Knihu si užijí ti, kteří četli ranější knihy a vědí, čím si Chinaski už prošel.
Duffman
  25. 12. 2014, 17:01
Samá k**da. Jednou vylízaná, jindy ne. Samá vodka se 7upem, hektolitry piva a vína. Zvratky, sázky a hlavně ty holky. Mladý, zkušený, blondýny, brunety, jedna zrzka. A spousta š*****ní. Celkově je to na jedno brdo. Furt dokola. Jednu hvězdu jsem strhnul, že mi vlastně v půlce došlo, že je to román o ničem. Ale co jsem čekal? Tohle je život znuděnýho starýho chlípníka. Hned po tomhle, jsem se musel vrhnout na něco dalšího. Z Bukowskiho ten humus stříká naprosto znamenitě.
Lenasek
  13. 3. 2013, 10:10
"Líbal jsem ji, rozevřel jí rty a cucal ten horní. Normálně jsem šukal, divoce jsem do ní vrážel. Bylo to jako vražda. Můj pták se zbláznil. Všechny ty vlasy, její mladej a krásnej obličej. Připomínalo to znásilnění Panny Marie. Udělal jsem se. Nastříkal jsem to do ní, v agonii, cítil jsem, jak moje sperma proudí do jejího těla, byla bezmocná a já stříkal semeno hluboko do jejích nejvnitřnějších útrob - těla i duše."
No kdo by si nechtěl přečíst zbytek?? :D:D:D