Rebel

Originální název: Rebel

Ottovo nakladatelství - 2011
ISBN: 978-80-7451-092-2

Ottovo nakladatelství (2011) 978-80-7451-092-2 264

Osobní zpověď Tomáše Řepky (Založil/a: kapel)

Eidalon
  29. 4. 2014, 19:09
Kniha je osobní zpověďí profesionálního fotbalisty Tomáše Řepky, který se v minulosti stal mnohokrát terčem medií pro svojí kontroverzní a výbušnou povahu, jenž ventiloval jak na hřišti, tak mimo něj. Vyprávění zpracoval a literárně zaznamenal pan Karel Felt.

Na hřišti to byl především tvrdý a nekompromisní obránce, velebovaný fanoušky a stranou, za kterou hrál a naopak tvrdě kritizovaný ostatními protihráči či fanoušky jiných klubů. Svou tvrdost si nenechal vzít a do protihráčů „zajížděl“ vždy na hranici pravidel. Patřil k hráčům s největším počtem žlutých a červených karet u nás, své chování nezměnil ani ve svém zahraničním angažmá. Mnohdy zcela zbytečně oslabil svůj klub a sebral tak naději na lepší výsledek v daném zápase.

Tomáš Řepka patřil ke sportovcům, kteří byli vždy dostatečně vidět a slyšet. Jak sám Tomáš připouští, hlavním důvodem je jeho povahový rys – říkat věci na plno – bez diplomatických úhybných manévrů, říkat je otevřeně padni komu padni a pak jeho sklon se nechat mnohdy zbytečně vyprovokovat.

O celé řadě jeho počinů, průserů a momentů v kariéře se v knize dočtete z úhlu pohledu samotného aktéra, dozvíte se řadu zákulisních doplňujících informací, nahlédnete pod pokličku profesionálního života vrcholového fotbalisty a to jak v českých tak zahraničních klubech. Dočtete se o praktikách, o který se na veřejnosti moc neví, srovnání života v českém či zahraničním angažmá.

Kniha má spousty zajímavých fotografií, je rozdělena do kapitol a logických celků a po jejím přečtení získáte ucelenější obrázek o postavě a životě Tomáše Řepky. Dílko je doplněno o statistiky, kapitoly s událostmi v jednotlivých klubech, popisování vztahu Tomáše k řadě spoluhráčů, funkcionářům či rozhodčím.

Speciálními kapitolami je česká reprezentace a Tomášovo působení v ní či Tomášovi záliby v ženách a krásných autech včetně změny partnerky po dlouhé řadě let manželského života.

Jazyk knihy je lidový a autentický, kniha má spoustu fotek a faktografických údajů. Je zpověďí fotbalisty, který to u médií a především bulváru neměl jednoduché a touto knihou chce vše uvést tak trochu na pravou míru . . .

Kniha není nijak vyjímečná, ale určitě svým obsahem přispívá k dojasnění o chování a charakteru jedné z českých ikon fotbalového světa devadesátých let a období první dekády nového tisíciletí.

V těchto dnech (03/2014) vychází její pokračování – Rebel - Neuhnu, které má hlouběji jít do Tomášova soukromí i do informací, které je lépe nevědět a znát . . .

Do jaké míry je kniha autentická si musí každý posoudit již sám, vše má vždy dva úhly pohledu, dle mne je Tomáš samorost, který si za většinu věcí může sám, ale byl uznávaný a vydělal peníze o kterých se většině z nás ani nezdá, takže . . .
hero_bk
  5. 9. 2013, 20:29
Řepka je strašnej komik. Nikdy nic nezavinil, všechny červený byly buď prkotiny, nebo za to mohl ten faulovanej, všechny zaviněný penalty byly mimo vápno a penalta chybou rozhodčího, novináři všechno překroutí. Nikdy jsem tohle individuum neměl rád, ale myslel, že po téhle knížce třeba změním názor... No spíš ne :D
Hadak
  7. 11. 2016, 12:27
Než životopis, tak je to spíš vychrlení myšlenek bez řádu a v protikladech. Hovorová čeština k úrovni knihy a námětů je ok. Sprostá slova už zbytečná.
Rockstar
  11. 8. 2015, 13:16
Jako sparťan jsem knihu četl s chutí a to i přesto, co se o Tomášovi psalo v souvislosti s klubovou kasou. Kniha je psána hovorovým jazykem, z čehož jsem měl z počátku strach, ale později jsem to přivítal, protože se to četlo opravdu samo. Jediné, co mi vadilo, byly faktické chyby, kterých je v knize bohužel mnoho. Ale i tak tuto knihu mohu vřele doporučit. :)
bican1
  14. 6. 2015, 17:54
I když Tomáše Řepku nemám rád musím přiznat, že jeho životopis byl zábavný. Je tam hodně zajímavostí. Nemám rád moc číselných údajů, které stejně brzy zapomenu.
kovaja
  27. 9. 2012, 13:49
Řepa po vyhazovu ze Sparty a odchodu do Budějovic vydává životopis.O tom proč a za jakých okolností musel opustit sparťanskou kabinu se má rozepsat ve dvojce.