Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Beatrice a Vergilius

69%
3 17
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Beatrice a Vergilius
Autor:
Originální název: Beatrice and Virgil

Nejnovější vydání:
Argo - 2011
ISBN: 978-80-257-0369-4
Počet stránek: 176
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 26x v přečtených
v knihovně 13x v knihovně
k přečtení 21x k přečtení
právě čte 3x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Argo (2011) 978-80-257-0369-4 176

Nový román bestsellerového kanadského autora stejně jako Pí a jeho život vykazuje až překvapivě upřímné paralely Martelova života a jeho knižního hrdiny. Hlavní postavou je spisovatel úspěšného románu Henry, kterému se nedaří s jeho další knihou. Věnuje se tedy amatérskému divadlu, své přítelkyni a čeká na narození potomka. Pak se do jeho života zaplete jeho jmenovec Henry, vycpávač zvířat, který ho poprosí o spolupráci při psaní alegorické divadelní hry o holokaustu. V té hře, již má rozpracovanou už čtyřicet let, o opičákovi a oslici, chce vylíčit své zážitky ze židovského ghetta v Krakově. Zvláštní rozuzlení, vztah dvou Henryů, zajímavá forma i celkový námět k přemýšlení - a samozřejmě opět zvířata - jsou již typickými atributy, na které se u Martela jeho početné čtenářstvo všude po světě již dlouho těší. (Založil/a: bokul)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Ghoulman
80% 80% 80% 80% 80%
  17. 4. 2016, 22:32
Martela mám velmi rád, jak kvůli knize Pí a jeho život, tak kvůli jeho velmi distingovanému pohledu na umění a společnost (rozhovory s ním jsou vždy velmi obohacující). Navíc kniha Beatrice a Virgil musela dát obrovskou práci. Psal ji několik let, často ji předělával a dokonce i úvodní pasáž (o neúspěchu autorova záměru vydat román společně s esejí) je založena na jeho vlastní zkušenosti. A ono se to svým způsobem vyplatilo. Jedná se o knihu hloubavou, propracovanou a v některých momentech velmi silnou. Avšak nevím čím to je, jako celek prostě nefunguje. Po přečtení máte zvláštní pocit neúplnosti. Možná je to tak dokonale promyšlené, až to ztrácí živelnost. Možná je to jeden z těch neurčitých případů, kdy si pomyslíte, že se prostě cosi neuchopitelného "ztratilo v překladu". Těžko říct, těžko napsat, doporučuji na vyzkoušení (možná to chybějící zde pojmenujete právě vy). Ostatně i přes výše uvedené se rozhodně stále jedná o kvalitní literaturu.
Morgan81
40% 40% 40% 40% 40%
  1. 12. 2013, 9:03
Kniha mi přišla oproti Peeovi dost slabá. Stěžejní myšlenka se plně rozvine až ke konci knihy, ale vzhledem k tomu, že je celý příběh tak krátký, nějak mě to ani "nestihlo" zasáhnout..
haluma
80% 80% 80% 80% 80%
  3. 8. 2011, 17:09
Kdybych od autora nečetl jako první jednu z mých nejoblíbenějších knih vůbec Pí a jeho život, dal bych možná hodnocení plné. Opět velmi silný zážitek.
Estetická lasička
60% 60% 60% 60% 60%
  22. 6. 2015, 11:49
Při výběru knihy jsem si nevšimla, že půjde o těžší námět, v tu dobu za mnou téma holocaustu samo přicházelo. Doufala jsem v lehčí příběh se zvířaty, ale přečetla jsem ji ráda. Skvěle podivné byly popisy vycpaných zvířat a Henryho krámku.