V pavučině vztahů

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Ikar - 2009
ISBN: 978-80-249-1304-9

Ikar (2009) 978-80-249-1304-9 406

Charlotte Webbová neboli Charley je kontroverzní sloupkařka, která provokuje nejen svými články, ale také svým životem. Vychovává sama dvě děti od dvou různých otců, s nimiž nežila, a nijak se tím netají. Se sestrami Anne a Emily se v podstatě nestýká. Její mladší bratr Bram je drogově závislý alkoholik. S otcem léta nemluví a s matkou se vídá teprve poslední dva roky - po jejím návratu z Austrálie, kam před dvaceti lety utekla s jinou ženou.
Jednoho dne se na Charley obrátí Jill Rohmerová, odsouzená za vraždy tří dětí spáchané obzvlášť krutým způsobem. Čeká na trest smrti a chce prý převyprávět svůj příběh. Charley taková výzva upoutá. Všichni ji přece považují jen za plytkého pisálka, který se na nic hlubšího nezmůže. Taky je třeba nějak porazit úspěšnější sestry, které už svůj úkol splnily a jako sestry Brontëovy, po nichž jsou pojmenované, se prosadily. A navíc Jillin advokát tvrdí, že Charley něco takového nezvládne...
Charley postupně začíná odhalovat Jillin příběh, který se až znepokojivě proplétá i s jejím osudem. Nejenže se sblíží s Jilliným právníkem, ale zdá se, že Jillina sestra Pamela znávala i jejího nezvedeného bratra. A když Jill začne tvrdit, že ji k vraždám dovedl někdo jiný, Charley má dojem, že je na stopě velkého odhalení. Ani v nejmenším však netuší, jaká překvapení a nebezpečí ji nakonec čekají.

svobodka
  26. 1. 2014, 16:47
Kniha se mi líbila. Ale asi už jsem těch napínavých románů přečetla moc, protože mě řešení, které použila autorka, také napadalo. Takže já jsem koncem překvapena nebyla.
Emmilli
  26. 1. 2015, 21:35
Pro mě tentokrát naprosta pecka! Strhující, napínavý a chytlavý od začátku do konce. Jedna z nejlepších knih od Joy ktere jsem zatím četla a muzu jen doporučit
Marlaa
  22. 6. 2016, 13:21
Tuto knihu jsem si přečetla až nyní, i když ji mám doma už nějaký ten rok. Byla jsem mile překvapena, protože Joy Fieldingová mě zklamala knihou Potok stínů, kterou jsem nebyla ani schopná dočíst. Tato kniha mě ihned chytla a přečetla jsem ji skoro jedním dechem, i přesto že závěr knihy mě nijak nepřekvapil a docela se vše dalo předpokládat.
katusinka
  29. 7. 2013, 17:27
Od této autorky jsem před několika lety přečetla několik knížek, jejichž obsah si dnes už nevybavuji. Ale na tento román jen tak nezapomenu!Ewina to vystihla, nemám co dodat!
ewina
  16. 2. 2012, 15:11
První polovina knihy byla sice poutavá, ale budila ve mně dojem, že ji po přečtení jednoduše odložím a po pár dnech si na ni patrně nevzpomenu. Druhá půlka mě ale vtáhla do děje natolik, že jsem běžně četla i za chůze. Posledních cca třicet stran jsem doslova hltala. Hodně překvapivý konec!