Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

A všichni svatí spali… I.

92%
5 17
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

A všichni svatí spali… I. Originální název: When Christ and His Saints Slept
Poprvé vydáno celosvětově: 1994

Nejnovější vydání:
BB art - 1999
ISBN: 80-86070-99-9
Počet stránek: 391
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 7x v oblíbených
v přečtených 29x v přečtených
v knihovně 6x v knihovně
k přečtení 19x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (1999) 80-86070-99-9 391

V tomto románu oživuje Sharon Kay Penmanová temné období anglických dějin. Na stránkách knihy nalézáme bolest a utrpení nevinných, intriky a licoměrnost baronů a strašnou realitu bezpráví - vypálená města, vydrancovaný venkov a zbídačení lidé. A nad tím vším ční dva výjimeční protivníci: žena, které odvaha zatemnila zdravý rozum, ale která zjistila, že ji sukně tíží víc než okovy. A muž oplývající neobyčejným šarmem, stejně skvělý válečník jako přítel, ale zároveň člověk, jenž postavil svou budoucnost na porušené přísaze a proradné lži. Nepřátelé na život a na smrt. To vše v době, o níž lidé říkali, že bůh si zakryl tvář a všichni svatí spali... (Založil/a: shenandoah)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
80% 80% 80% 80% 80%
  14. 5. 2014, 15:49
Výborně napsaný historický román Sharon Kay Penmanové otevírá rozsáhlou ságu o dynastii Plantegenetů vládnoucích v anglickém království.
Od dobytí Anglie Normany v roce 1066 se na anglickém trůnu vystřídali tři vládci. Poslední, Jindřich I. Spravedlivý, umírá náhle po dlouhé vládě v roce 1135. Nemá syna, a tak se na trůn chystá usednout jeho dcera Maud. Dříve než se tak stane, předběhne ji však její bratranec Štěpán. A vzápětí se rozhoří neúprosná válka mezi těmito dvěma soupeři, která ničivě zasáhne celou Anglii, Normandii a přilehlé země.
Autorka prokázala nejen velmi dobré znalosti středověké Anglie i celé evropské společnosti, ale dokázala napsat zároveň velmi čtivý a napínavý román. Román, který ukazuje na krutost doby vrcholného středověku, ale také oslavuje rytířské ideály jejích představitelů. Příběh soupeření Maud a Štěpána I. o anglický trůn byl pro mě velmi zajímavým čtením a především mě navnadil na další díla této skvělé autorky.
Rienta
  19. 10. 2014, 22:55
Po dlouhé době jsem si půjčila knížku, konečně jsem měla trochu času na čtení. Těšila jsem se na nějaký historický román. Tenhle jsem však nedočetla. Po prvních několika otočených listech jsem si říkala, že by to mohlo být zajímavé, ale jak jsem četla dál, tak se mi začly postavy plést, nevěděla jsem kdo je kdo, pořád jsem to musela někde dohledávat. Nejsem historik, možná je to tím :) Psáno je to hezky, ale kapitoly jsou psány s odstupy, takže situace a události, co by mě zajímaly autorka přeskočí. V jedné kapitole se dva poznají, ve druhé autorka popisuje jinou postavu a děj kolem ní a v třetí kapitole jsou první dva už dávno tři roky manželé a mají dvě děti. Možná si knihu přečtu později, až na ní budu mít víc chuť, teď ji ale vracím.