A všichni svatí spali… II.

A všichni svatí spali… II. Originální název: When Christ and His Saints Slept
Poprvé vydáno celosvětově: 1994

BB art - 1999
ISBN: 80-7257-059-5

BB art (1999) 80-7257-059-5 465

Ve druhém díle vstupujeme do děje v okamžiku, kdy je již jasné, že se dcera zesnulého krále Jindřicha I. Maude přes veškerou snahu nikdy anglickou královnou nestane. Hozenou rukavici musí zvednout její nezletilý syn Jindřich. Sňatkem s bohatou a krásnou Eleonorou Akvitánskou získává mladý Jindřich rozsáhlá panství ve Francii. V bojích s francouzským králem Ludvíkem se Jindřich zoceluje a nabývá tolik potřebné válečnické zkušenosti, aby mohl zkřížit meč s tak zdatným protivníkem, jakým je samozvaný anglický panovník Štěpán I. Po ničem netouží víc než srazit matčina úhlavního nepřítele na kolena. (Založil/a: shenandoah)

Richie
  14. 5. 2014, 16:08
Ve druhém díle ságy o Plantagenetech pokračuje Penmanová v líčení neúprosného boje mezi dědičkou anglického trůnu Maud a jejím soupeřem a uzurpátorem trůnu Štěpánem I. Do dlouhotrvajícího a bezvýchodného boje vstupuje Maudin syn Jindřich, který sňatkem s nejbohatší ženou Evropy, Eleonorou Akvitánskou, získává nové šance, jak zvrátit boj ve prospěch své plantagenetovské dynastie.
Skvěle napsaný příběh nás provede nejen po středověké Anglii, Walesu či Cornwallu, ale zavítáme i do Francie na panovnický dvůr nebo do slunné Akvitánie. Je to především příběh vzestupu Jindřicha Plantageneta, budoucího krále nejmocnější říše Evropy a také příběh rytířů, dvorské lásky, intrik i zrady. Výborně napsané, napínavé a historicky velmi věrohodné. Stejně jako první díl i tento druhý vřele doporučuji.