Pan klarinet

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-164-3

BB art (2012) 978-80-7461-164-3 422
BB art (2009) 978-80-7381-568-4 422

První kniha série Max Mingus.

Max Mingus ví, co je riziko, ale práci na Haiti vezme, protože ji nikdo jiný nechce. Haiti je ostrov voodoo a černé magie, kde neplatí žádné zákony a kde se každý musí vyrovnat se svými démony, a je rovněž domovem nestvůry, které říkají pan Klarinet - neblaze proslulého tím, že bezpočet dětí odčaroval od původních rodin.
Při pátrání po chlapci - živém či mrtvém - může Max ztratit jen svůj život. Ale na Haiti jsou osudy mnohem horší než smrt... (Založil/a: malc8k)

Nick Stone Nick Stone
*31.10.1966

Introvert
  20. 10. 2016, 15:52
Nebylo to špatné, na druhou stranu kniha zase nepatří k těm, ze kterých si jeden sedne na zadek. Za poměrně vysoký klad této knihy považuji detektiva - vyšetřovatele, který je přesně takový, jakého čtenář chce mít. Chytrý, pohotový, mužný. Chlap.
Možná jsem od knihy na základě anotace očekávala více tajemna a více informací o woodoo - rituálech dobře začleněných do děje knihy. Ta nicméně několik pasáží, které způsobí lehké mrazení v zádech přivodit dokáže, má, takže pro nastávající dlouhé a pošmourné podzimní večery nelze, než ji doporučit.
čarodějka
  6. 10. 2012, 17:34
Absolutně výborná kniha,měli jsme ji k prodeji v práci a nikdo o ni ani pohledem nezavadil,tak jsem si řekla že do ni kouknu a ejhle,nešla položit a zhltla jsem ji za dva dny!Samo jsem ji hned každému vnutila:o)))A přišli mě pochválit že byla super,že sami by si ji nevybrali,protože má hrozný obal i název:o))
Asjadah
  13. 2. 2013, 15:25
Jedna z nejlepších knih svého žánru, kterou jsem kdy četla. Z Nicka Stonea by si měly vzít příklad i další autoři detektivek. Děj ubíhá bez zbytečných zákrut, oplétaček a popisů. Každé slovo zde má své místo, děj vás zaskočí právě ve chvíli, kdy byste se mohli začít nudit. Hlavní hrdina je sice takový ten drsný správňák typu akčních filmových star, ale to mi vůbec nevadilo, naopak si myslím, že to k celé knize i skvěle sedlo. A bomba mi přišel hlavně závěr, kdy už to vypadalo jako konec trochu do prázdna, ale jakmile jsem nad tímto začala pociťovat zklamání, ukázal Max Mingus své pravé já a potěšil…