Válečník

Originální název: Warlock: The Secrets of the Immortal Nicholas Flamel

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-3248-5

Knižní klub (2011) 978-80-242-3248-5 384

V páté části této série byla dvojčata z proroctví rozdělena a neodvratně se blíží konec. Protože Scatty, Johanka z Arku, Saint Germain, Palamédes a Shakespeare jsou všichni v Danu Talis, Sofie zůstala sama se stále slábnoucími Nikolasem a Perenelou Flamelovými. Musí doufat, že jí Niten pomůže najít nesmrtelného, který by ji naučil magii Země. Překvapivě najde svého učitele na tom nejobyčejnějším místě. (Založil/a: japol)

PeťkaW.
  14. 9. 2014, 20:52
Většinou mám ráda u knih více dějových rovin, ale tady mi zpočátku rozdělení hlavní "party" postav vyloženě vadilo a musela jsem si na něj dost zvykat. Přišlo mi takové násilně provedené a uspěchané. Po pár kapitolách jsem si ale na nový řád knihy zvykla a zase si užívala úžasné představení všech možných i nemožných historických a bájných postav a jejich eskapády. Krásně se tu vysvětlily některé vztahy mezi nimi. S každým dílem je znát, jak autorův styl roste a zdokonaluje se. Hlavní příběh mi začíná připadat trochu zbytečně překombinovaný a občas nedovysvětlený a nedotažený, ale ještě tu máme poslední díl, takže uvidíme, jak to všechno nakonec do sebe zapadne a jestli bude moje výtka oprávněná :) Každopádně jsem moc zvědavá a těším se, jak to dopadne.
Snicketka
  30. 3. 2012, 21:56
Ten konec mě docela překvapil, u tohohle autora je ale možné čekat asi cokoliv. Už aby vyšel poslední díl a dozvěděli jsme se konečně jak to všechno dopadne.
antoniana
  30. 6. 2015, 9:24
Velké překvápko na závěr, to jsem vážně nečekala. Člověk možná něco málo tušil, ale toto by mě vážně nenapadlo. Jsem zvědavá, jak to celé dopadne.
evik9
  29. 9. 2016, 9:46
Celá série knih je velmi povedená. Moc mě bavila i když už jsem byla poněkud starší čtenář a je to určeno pro mladší.
violetangel
  5. 1. 2013, 21:03
Opět super díl, konec opravdu překvapil a jak již zde bylo zmíněno, od pana Scotta lze čekat asi vše:-)
Mon nom est Ver
  7. 5. 2012, 9:50
Konec mě silně překvapil, ale nevím, prostě jsem měla pocit silného de-javu jako bych to už někde četla. Nedívám se jak knihy skončí tak nevím. Rozhodně se ale těším na další díl. Mám spoustu otázek na které potřebuji odpovědi.