Originální název: They Came to Baghdad

Knižní klub - 2016
ISBN: 978-80-242-5177-6

Knižní klub (2016) 978-80-242-5177-6 264
Knižní klub (2008) 978-80-242-2126-7 231

V Bagdádu se chystá tajná schůzka zástupců světových velmocí. Bohužel ne až tak tajná, jak původně měla být, a jistá zákeřná mezinárodní organizace je pevně rozhodnuta využít připravovaných rozhovorů ve svůj prospěch. Do Bagdádu má namířeno kdekdo - ať už otevřeně, či potají. Mezi jinými i slečna Victoria Jonesová, která se vydává za neteř známého archeologa, jen aby se do Bagdádu dostala a mohla tu pátrat po mladíkovi, do nějž se v Londýně bezhlavě zamilovala. A právě ona se dostane na stopu mezinárodního spiknutí, když do jejího hotelového pokoje vpadne raněný agent a těsně před smrtí jí stačí šeptem sdělit tři tajemná slova: "Basra... Lucifer... Lefarge..."

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

pistalka
  25. 7. 2010, 13:13
Příjemná oddychovka: Agathiny špionážní romány jsem měl vždycky rád a tenhle jsem si oblíbil i díky sympatické Victorii Jonesová, která se bezhlavě vrhá do každého dobrodružství. Lokalita iráckého Bagdádu v pozadí studené války byla velmi zajímavá.