Dobré úmysly

ISBN: 80-249-0794-1

Ikar (2006) 80-249-0794-1 259
Ikar (1997) 80-7202-131-1 259
Ikar (1994) 80-85830-56-6 259

Napínavý, psychologicky prokreslený příběh dvou žen a dvou ztroskotaných manželství, ale i osud úspěšné právničky, specialistky na rozvody, která se snaží pomáhat jiným zklamaným ženám, a přitom si neuvědomuje, že se jí rozpadá vlastní manželství. Autorka mistrovsky skloubila osudy několika rodin - nevyhnula se ani čtyřúhelníku - a zejména s hrdinkami procítila jejich zoufalství, pocity méněcennosti a potřebu lásky. Lenn, Kathryn a Renee však nakonec v sobě najdou sílu čelit nástrahám a pokračovat v životě mnohem silnější a vyrovnanější... s příslibem nového štěstí.

chrispe
  25. 10. 2012, 19:03
Moje první a zatím poslední kniha od této spisovatelky, která mi ještě kdysi na gymplu byla doporučovaná (konkrétně kniha Jane utíká). Musím se přiznat, že jsem tuto knihu musela číst po "dávkách", protože mě neskutečně psychicky deptala. To, jak se k Renee choval manžel jsem jen těžko překousávala. Rozhodně to nedoporučuju jako četbu pro relax.
smajlinka
  1. 11. 2014, 8:38
Autorka měla nepochybně "dobré úmysly", když knížku psala, ale neubráním se srovnání. Četla jsem zatím Až ji uvidíš a Dej mamce pusu a oproti těmto dvěma je tahle knížka poněkud slabší.
maurarita
  27. 7. 2015, 19:56
Napínavý příběh dvou žen kterým se rozpadá rodina ,dobře a lehce se čte nic složitého k přemýšlení .
Šárka Knihomolka
  23. 4. 2016, 20:53
Knížka se mi četla dobře, jen některé rozhovory mezi Renne a jejím mužem mi připomínaly dialogy z knihy Dej mamce pusu....mezi Donnou a Victorem. Příklad toho, jak lze cokoli překroutit.
niknikita
  22. 6. 2015, 13:38
Knihy od Yoy Fieldingové se čtou samy, ale rozhodně nepatří k tak zvaným slaďákům. Tohle téma bych si troufla zařadit do kategorie každodenních skutečností a bohužel i zkušeností.
junors
  2. 11. 2016, 14:46
Bohužel musím přiznat, že mne kniha dost zklamala a naopak bych ji zařadila jako velmi oddechové čtení. Od spisovatelky mám v záloze další dvě díla, doufám, že nebudou stejným zklamaním.