Z neznámých důvodů

Z neznámých důvodů Originální název: Z neznámých důvodů

Šulc-Švarc - 2011
ISBN: 978-80-7244-288-1

Šulc-Švarc (2011) 978-80-7244-288-1 544

Bestseler Zdeny Frýbové Z NEZNÁMÝCH DŮVODŮ zavede čtenáře do specializovaných biochemických laboratoří, na půdu univerzit i na mezinárodní vědecké kongresy. Hrdinkou napínavého psychologického románu je ambiciózní vědecká pracovnice, která se blíží k světovému úspěchu ve výzkumu zaměřeném na vývoj nových léků proti rakovině. Doktorka přírodních věd Anna Berková je mimořádně inteligentní, činorodá, ve svém profesionálním zaujetí k okolí i bezohledná mladá žena, vzbuzující svými jednostrannými zájmy a egoismem někdy až antipatii. Naopak v citových vztazích je její duše již od dětství snadno zranitelná a Anně dlouho trvá, než se rozhodne vstoupit do manželství s ředitelem výzkumného ústavu, ve kterém pracuje. Zdánlivě schopný šéf biochemických laboratoří Zouhar se však v manželství projeví jako slaboch, psychicky i fyzicky deformovaný. Nedokáže se vyrovnat s tím, že jako vědec na poli biochemie zůstal bezvýznamnou figurkou, závidí svým kolegům jejich objevy, žárlí na mezinárodní vědecké úspěchy své ženy a všechny tyto traumatizující komplexy ho nakonec dovedou k absurdnímu morálnímu selhání. Manželství se pro Annu stalo pastí, ze které unikne s mnoha šrámy jen díky své železné vůli a chladnokrevné odvaze. (Založil/a: Luczynka)

chipushit
  1. 10. 2016, 8:07
Vycházela na pokračování ve Zdravotnických novinách. Tištěnou jsem zhltla za 2 hodiny. Kupodivu mi bylo líto i Miloše. Kdyby měl jiné zázemí, mohl z něj vyrůst vědec, kterému by se všichni klaněli. Holt byl mamánek a co řekla maminka, bylo svaté. Neodvážil se jí odporovat a tak prohrál život nejen jako vědec ale i jako muž a velmi neslavně skončil.
T.ve
  26. 7. 2012, 15:51
Tahle kniha má 544 stránek a když jsem jí dočetla, chtělo se mi brečet, že je konec. Výborně napsané, skvěle popsané charaktery postav, nádherný vztah mezi hlavními hrdiny, který je na jednu stranu velmi romantický ale na druhou i uvěřitelný.
Shirilka
  21. 11. 2011, 22:12
Výborně napsaná kniha, která se četla doslova sama. Anka je neuvěřitelná postava, která co si zamyslí, to udělá ač jí nikdo nevěří...