Láska po kapkách

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Moba - 2011
ISBN: 978-80-243-4233-7

Moba (2011) 978-80-243-4233-7 203

Jaké důvody vedou současné třicátníky k rozhodnutí žít jako single? Není to spíš nechtěná volba a trest za přílišné váhání? Tyto i jiné otázky nabízí čtenáři nová próza Jitky Prokšové Láska po kapkách. Je příběhem Luisy a Richarda - příběhem dvou osaměle žijících lidí, kteří se kdysi poznali za tragických okolností a po letech na sebe náhodou znovu narazili v menze mnichovské univerzity. Luisa tu pobývá na několikaměsíční studijní stáži, Richard sem přijíždí pouze na pár dní vyřešit problémy jednoho mezinárodního projektu. Společná večeře odkryje pozadí jejich vzpomínek. Po návratu do Prahy se Luise rozpadá vztah s Erikem, který už dříve procházel krizí. Doufala sice, že odloučení mezi nimi zažehne novou jiskru, jenže Erik se mezitím zamiloval. Objektem jeho touhy však není žena, ale muž... Luisa se svěří se svým milostným nezdarem Richardovi a vnímá, že jeho kamarádství přerůstá v lásku. Sama nepřestává doufat, že se k ní Erik vrátí. Jak jejich milostné tápání dopadne? (Založil/a: Luczynka)

svobodka
  20. 4. 2016, 15:16
Zaujal mě název - a pak jsem zjistila, že je to prostě "moderní červená knihovna". Ale dočetla jsem do konce.
Anna52
  25. 4. 2016, 13:05
Příběh Luisy a Richarda, dvou osaměle žijících třicátníků. Knížka nebyla špatná, ale vracet se k ní nebudu.
Chci si přečíst od autorky knihu Zbytky iluzí. Doufám, že nebudu zklamaná.