Vymývání mozků - Zfalšované dějiny sovětsko-německé války

Naše vojsko - 2011
ISBN: 978-80-206-1175-8

Naše vojsko (2011) 978-80-206-1175-8 288

Zfalšované dějiny sovětsko-německé války
Autor měl v 90. letech možnost studovat dříve zcela utajené fondy ve vojenských archivech a získal informace, které přetvořil do knih, zabývajících se sovětským vojenstvím v kritických dnech června a července 1941. Kniha se vyrovnává s částí konstrukcí mýtů, jež sovětská historiografie o bojových akcích druhé světové války na východoevropském válčišti vytvořila. (Založil/a: Luczynka)

Mark Solonin Mark Solonin
*29.05.1958

Gallienus
  8. 4. 2015, 14:54
Měl jsem trochu obavy, že to bude nějaká slátanina, opak je pravdou. Poměrně odvážná kritika vládnoucí kliky Sovětského impéria během 30-40let, od dnešního ruského autora v této době opravdu nezvyk. Kniha pokrývá témata od vojenství, politiku, ekonomiku, propagandu, až po zločiny Stalina a nemá důvod cokoliv tajit. V některých geopolitických a vojenských otázkách se autor pouští na dosti nejistou půdu, nepředkládá důkazy o své pravdě, pouze logické argumenty, jsou velmi zajímavé.
Král Jelimán
  30. 5. 2013, 13:39
Pohled na komunistickou propagandu (nejen) v SSSR. Zajímavá kniha, napsaná čtivě a plná zajímavostí. ****