Dráhy

Dráhy

Atlantis - 2011

Atlantis (2011) 148

Román přináší deník Florence, velmi úspěšné stárnoucí ženy. Pařížská podnikatelka v oblasti PR dělí svůj život mezi velkoměstský pracovní kolotoč a večery u ohně ve venkovském domku, kde hýčká nostalgické sny o poetickém, přátelském a skutečnějším světě. Její rozpolcenost mezi pragmatismem a nostalgií a obavy osamělé ženy, která se rozhodla být silná, vystihuje centrální metafora Francouzských drah: Florence touží, aby cesta vlakem zůstala tím, čím je v její dětské vzpomínce, a zároveň se jako odbornice na PR aktivně podílí na přerodu podniku v duchu bezohledného neoliberálního kapitalismu. Kudy z takového labyrintu ven? (Založil/a: Luczynka)

TomToman
  22. 8. 2013, 21:13
Tato kniha od autora mě příliš nezaujala, i když i v ní byly zajímavé pasáže...
O ženě, která soudí dobu a přitom si vydělává peníze způsobem, jehož důsledky vytvářejí to, co nemá ráda.
Kritika doby, modernosti, která ničí tu starou kvalitu.Rozdíl mezi městem a venkovem.