Vraždy ve Villette

Vraždy ve Villette

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-2880-8

Knižní klub (2011) 978-80-242-2880-8 240

Oblíbenou a váženou villettskou učitelku srazí na přechodu pro chodce auto a smrtelně ji zraní. Vyšetřování se ujme mladá slibná soudkyně Martine Poirotová a brzy zjistí, že případ souvisí s téměř půl století starou, krvavou a utajovanou událostí, do níž byly zapleteny nejvýznamnější osobnosti Villette. Paralelně s ní pátrá její manžel, profesor historie, v místních archivech po pozadí masové vraždy z počátku patnáctého století. Historie se opakuje: mocní na cestě za svými cíli nehledí na počet obětí a neváhají zametat stopy Detektivní román inspirovaný anglickou klasickou školou A. Christie či D. Sayersové získal v roce 2008 ocenění nejlepší švédský kriminální debut. (Založil/a: Luczynka)

Ingrid Hedström Ingrid Hedström
*02.06.1949

Ra-Amon
  9. 1. 2013, 17:50
Kniha mi opravdu dobře překvapila,byť hodnocení nebylo nějak růžové a celkem jsem váhal jestli se do knihy pustit. A rozhodně nelituji,naopak. Čtivá hned od prvních stran a plná napětí až do konce. Oproti třeba Deaverovi není nějaké překvapení na závěr,ale dojde se k němu postupně vyšetřováním,což také není špatné. Kniha se mi líbila a určitě si koupím i Noc ve Villettě.