Originální název: The Deep End

Ikar (2012) 978-80-249-1810-5 343
Ikar (2005) 80-249-0588-4 300
Ikar (1996) 80-7202-014-5 300
Ikar (1994) 80-85830-06-X 317

Poklidný život čtyřicetileté Joanne Hunterové, dokonalé manželky a milující matky, se náhle rozpadá. Téměř po dvaceti letech ji opouští manžel, přestává si rozumět se svou nejlepší přítelkyní Evou, jež jí byla od dětství oporou, a navíc se stává terčem výhrůžných anonymních telefonátů. Nepředvídaný sled událostí strhne Joanne z jejích nebeských výšin a zdá se, že není nic, co by ji při tomto pádu až na dno mohlo zachytit, a nikdo, kdo by rozevřel ochrannou náruč. Najednou je odkázaná pouze na sebe. A neodbytný, chraplavý - ani mužský, ani ženský - hlas v telefonu ji neustále děsí: „Teď jsi na řadě ty..."

svobodka
  16. 11. 2012, 10:55
Fieldingová dovede ve svých knihách opravdu zaujmout. Často ho vede tak, že jak píše Aneta, zdá se mu vše jasné, a pak najednou - vše je jinak. Její knihy čtu opravdu moc ráda. Není to žádná "velká" literatura, ale je příjemná, zájímavá, potěší.
moonchild
  10. 10. 2013, 14:45
Valerie se těší na oslavu svých čtyřicátin s přáteli.Rozvádí se se záletným Evanem,který se naopak chystá strávit vyjímečný víkend v luxusním horském hotelu.
Šárka Knihomolka
  23. 4. 2016, 19:04
Pro mě zatím nejslabší kniha, kterou jsem od autorky četla. Nelíbil se mi příběh, postavy, vůbec mě to nezaujalo. Zklamání.
Eumenida
  13. 2. 2011, 0:59
Svět, který Joanna zná, se náhle hroutí. Manžel od ní odchází, děti z ní mají legraci - a její domácí svět se ocitá v krizi. Do toho komplikace s přítelkyní Evou, která trpí depresemi a nechce si je přiznat. Výhružné telefonáty a vědomí, že v okolí řádí vrah. Joanne si musí urovnat vztahy nejen s manželem, vlastními dětmi, ale i s Evou a hlavně sama se sebou...
Výborný román, doporučuji!
Aneta
  11. 7. 2011, 15:26
Nevím, co se mi na téhle knížce tak líbilo, ale když jsem jí dočetla Joanne mi scházela. Celý příběh jsem si myslela, jak jsem vychytralá a domnívala jsem, že jsem vše odhalila ve čtvrtce knihy. Proto když mě autorka vždy zavedla na falešnou stopu, souhlasně jsem zamručela. Nakonec ale bylo vše jinak a proto u mě kniha velice stoupla. 90%.