CSI: Kriminálka Miami - Smrt pod hladinou

CSI: Kriminálka Miami - Smrt pod hladinou
Originální název: Riptide (CSI: Miami)

Plejáda - 2009
ISBN: 978-80-904369-6-1

Plejáda (2009) 978-80-904369-6-1 207

Tým vyšetřovatelů z kriminalistické laboratoře v Miami Dade je přivolán k tělu mladé ženy, vyplavenému na břeh mangrovového ostrůvku ve Floridské zátoce. Poručík Horatio Caine a jeho lidé brzy určí pravděpodobnou vražednou zbraň - takzvanou žraločí střelu, používanou jednak na obranu proti žralokům, ale pravděpodobně také vojenským námořnictvem v rámci tajného programu proti nepřátelským potápěčům. Neuniknou jim ani otisky zvířecích zubů na noze oběti. Během pitvy však doktorka Alexx Woodsová konstatuje smrt utonutím - stále tedy není jasné, zda skutečným vrahem je vůbec člověk. Následný nález dalšího zohaveného těla ale potvrzuje nejhorší obavy - ve vodách u pobřeží Miami řádí nebezpečný sériový vrah, "mořský muž". Své oběti napadá při plavání či potápění a stahuje je pod vodu, kde se sám zřejmě cítí, jako doma. Každá jeho vražda je pečlivě připravená a velmi brutální. Podaří se Horatiovu týmu je co nejrychleji dát dohromady střípky informací a získané stopy, aby vraha dopadli dříve, než se znovu ponoří. (Založil/a: skjaninka)

Lucy Sisk
  14. 8. 2014, 11:48

Myslím, že nejsem jediná, kdo propadl kouzlu televizního seriálu Kriminálka Miami. Je to chytré, zábavné a sexy. Přesně to, co v dnešní době prodává a pokud se podíváme na počet odvysílaných dílů, je očividné, že stvořitelé seriálu jsou mistři.

Není jednoduché získat knihu a pak podle ní vytvářet reálný svět, který se hemží vědeckými mantrami a také nezapomenutelnými hláškami. Když se k vám dostane kniha, jejíž námět vás zaujal a vy byste ji rádi představili i širšímu publiku, berete si velký kus koláče. Zažila jsem ten pocit, když jsem na střední škole společně s kamarády předváděla moderní verzi Romea a Julie od Shakespeara.

Asi před měsícem jsem se konečně dostala do knihkupectví a objevila tam právě tu knihu, která odstartovala televizní show. Knížka Smrt pod hladinou od Donna Corteze, je nezapomenutelným zážitkem! Nebudu nic přikrášlovat, takže vám povím, že při čtení popisu napadení oběti, jsem si myslela, že to neustojím. Světlou stránku jsem objevila v Horatiových myšlenkách, které podtrhovaly silnou stránku jeho osobnosti.