Originální název: Puppet

ISBN: 978-80-249-1618-7

Ikar (2012) 978-80-249-1618-7 381
Ikar (2010) 978-80-249-1431-2 381
Ikar (2005) 80-249-0639-2 381

Osmadvacetiletá floridská právnička Amanda Travisová je ztělesněním úspěšné moderní ženy. Je krásná, sebevědomá a energická; miluje svou práci obhájkyně, i když jí trochu lezou na nervy její často zmatení, zoufalí a nevypočitatelní klienti; v mezilidských vztazích si zakazuje sentiment, lásku redukuje na uspokojující sex a na piedestalu jejích hodnot stojí neúnavná výkonnost. Jedinou relaxací jsou pro ni hodiny spinningu v módním fitcentru. Švy jejího pečlivě sestehovaného světa však začnou povolovat, když do každodenní rutiny zasáhne náhlý telefonát. Amandina matka byla doma v Torontu obviněna z toho, že v hale hotelu Four Seasons zastřelila muže, jehož vůbec neznala. A tak se Amanda, jíž se podařilo téměř kompletně vytěsnit z paměti vzpomínky na dětství a domov, vrací do Kanady, aby se tam znovu setkala s holčičkou-panenkou, jakou bývala: nesmělou, ustrašenou a manipulovatelnou, milující svou panovačnou a náladovou matku. Když se pokouší dát dohromady matčinu obhajobu a odhalit pozadí podivné vraždy, z minulosti začínají vyplouvat tajemství tak temná, že už neohrožují jen Amandinu pracně vybudovanou pověst, ale i její život.

Nestea
  22. 8. 2011, 22:25
jej divím se, že tuto knížku ještě nikdo neokomentoval. Musím říct, že kniha je hodně čtivá. Během pár stránek dokáže vtáhnout do děje a neodtrhnete se od čtení, neb prostě musíte vědět jak to dopadne. :o) Přiznám se, že zezačátku mi hl.hrinka vadila jak manipuluje s lidmi a vůbec jí nevadí co jim svými činy prování, ale nakonec jsem si na ní zvykla. :o)
Šárka Knihomolka
  23. 4. 2016, 19:13
Čtení Panenky jsem si opravdu užila. Zajímavý námět, svižný děj, opravdu mě příběh hodně bavil. Stále je to pro mě asi nejlepší kniha od autorky, kterou jsem zatím četla.
Bajusik
  14. 7. 2013, 18:33
Krásná čtivá knížka, přečetla jsem jedním dechem a patří k mým oblíbeným knihám. Díky této knize jsem objevila autorku Fieldingovou a od té doby se mi každá knížka, která se mi od ní dostala do ruky celkem líbila.
caccadu
  17. 6. 2015, 12:38
Fielding psát umí, to se musí nechat. Nicméně hrdinka byla více než otravná, vyloženě jsem ji nemohla vystát, chovala se... prostě jako hloupá slepice. To by bylo jediným velkým háčkem na celé knize, protože příběh, ač se rozjížděl více než pomalu, byl zajímavý a rozuzlení jsem nečekala - to mě vždycky potěší.