Moje první francouzština

Moje první francouzština Originální název: Moje první francouzština

Computer Press - 2010
ISBN: 978-80-251-3005-6

Computer Press (2010) 978-80-251-3005-6 176

Kniha nabízí první kontakt s francouzštinou jakožto cizím jazykem mladším věkovým kategoriím studentů. Poskytuje základní orientaci ve francouzském jazyku. Témata jsou řazena dle každodenní potřeby; slova a výrazy jsou doprovázena fonetickými symboly nezbytnými pro osvojení výslovnosti. Gramatická vysvětlení jsou jasná a přesná, doplňují je příklady a cvičení s nabídkou správného řešení úkolů.

Kniha MOJE PRVNÍ FRANCOUZŠTINA si klade nesnadný cíl: nabídnout první kontakt s francouzštinou jakožto cizím jazykem mladším věkovým kategoriím studentů, probudit v nich zájem o tento krásný, leč obtížný jazyk, nenásilnou formou je provést úskalími francouzské výslovnosti a gramatiky. Učebnice je rozdělena do 35 kapitol, následuje řešení úkolů z jednotlivých lekcí. Jejich názvy kopírují dětské poznávání světa, navazování kontaktů s ním a vymezování vlastního místa v tomto světě. Publikace rozvíjí imaginaci, kreativní myšlení a samostatnost ve vyjadřování. Vazby a věty, se kterými knížka pracuje, jsou neotřelé, ale nejsou odtržené od reálného života, nešustí papírem, jak tomu často u učebnic bývá, naopak jsou opravdu ze života a můžeme se s nimi v reálných rozhovorech setkat. Vedle svého užití ve škole kniha nabízí i možnost samostatného studia dětí a rodičů nebo prarodičů. PhDr. Jitka Uvírová, Ph.D. Katedra romanistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Kniha poskytuje základní orientaci ve francouzském jazyku. Témata jsou řazena dle každodenní potřeby; slova, výrazy a věty jsou doprovázeny fonetickými symboly nezbytnými pro osvojení správné výslovnosti. Stručná vysvětlení, gramatická a obecně kulturní, jsou jasná a přesná, doplňují je četné příklady a cvičení s nabídkou správného řešení úkolů. Kniha má ambiciózní cíl: poskytnout čtenáři základy pro samostatné studium jazyka. Ilustrace a básničky, jež uvádějí každý nový oddíl knihy, mají půvab, který čtenáře láká proniknout dál, za první dojem či pohled. Jazyk, jenž kniha nabízí, má standardní úroveň. Je moderní, použitelný v jazykové komunikaci v úrovni A2B1 podle kritérií Cadre Européen Commun de Référence pour les langues étrangères. (Založil/a: Luczynka)

Ondřej Michálek Ondřej Michálek
*18.12.1947