Mít vše hotovo

Podtitul: jak zvládnout práci i život a cítit se při tom dobře

Originální název: Getting things done

Jan Melvil Publishing - 2016
ISBN: 978-80-7555-000-2

Jan Melvil Publishing (2016) 978-80-7555-000-2 400
Jan Melvil Publishing (2008) 978-80-903912-8-4 255

Nestíháte? Přetéká vám kalendář odsouvanými úkoly? Přemýšlíte v noci, na co jste kde zapomněli? Povalují se vám po stole hromádky nevyřízených písemností? Pokud jste na předchozí otázky odpověděli spíše kladně, tato kniha pro vás bude užitečná. Metoda GTD (Getting Things Done) od Davida Allena za vás samozřejmě práci neudělá. Ukáže vám ale cestu, jak si své úkoly vytřídit a naplánovat tak, abyste jejich plnění zvládali v klidu, bez stresu, a tedy maximálně efektivně. Přidejte se k manažerům firem Sony, Lockheed Martin, Microsoft a dalšímu milionu uživatelů metody GTD a nechejte se tak jako oni školit guruem moderního workflow managementu.

Kniha Mít vše hotovo ukazuje, jak se vyhnout typickým chybám při zvládání stavu, který většina z nás nazývá “nestíhám”. David Allen v ní vysvětluje, jak si rozdělit velký, zdánlivě neohraničený úkol na menší, konkrétní kroky, po nichž zůstávají viditelné výsledky. Učí, jak přesně pojmenovat činnost, které se můžeme v daném okamžiku věnovat. Vysvětluje, jak si přirozeně vytvářet jednoduchý plán práce, která vás nebude stresovat. Pokud se členové týmu naučí řídit pracovní proces metodou GTD, přestanou jednotlivé úkoly “viset ve vzduchu” a každý bude přesně vědět, za jakou část práce zodpovídá.
Kniha tak nabízí skutečně fungující řešení pracovní i osobní zahlcenosti – ať už jste manažer, obchodní zástupce, student anebo ministr. Kdo by si nechtěl na konci dne s klidem říct: ”Pro dnešek jsem hotov(a). A přesně vím, co musím udělat zítra.”
zdroj: www.melvil.cz (Založil/a: upax)

David Allen David Allen
*28.12.1945

upax
  29. 1. 2011, 20:59
Zajímavé čtení a návod, jak zvládat svůj život v pohodě a hlavně bez stresu. O svoje postřehy a úspěchy se můžete podělit s ostatními na webových stránkách www.mitvsehotovo.cz.