Účetnictví 2010 - Velká kniha příkladů

Účetnictví 2010 - Velká kniha příkladů

Computer Press - 2010
ISBN: 978-80-251-2907-4

Computer Press (2010) 978-80-251-2907-4 712

Jaké změny nám do účetnictví přinese rok 2010? Jaké jsou rozdíly mezi českou účetní legislativou a IFRS? Jaký typ kalkulace je vhodný pro dané účely? Jaké investici dát z ekonomického hlediska přednost? Co si počít s datovou schránkou? Odpověď na tyto a spoustu dalších otázek můžete najít v této publikaci. Je určena nejen odborníkům a studentům tohoto oboru, ale i těm, kteří chtějí porozumět finanční stránce podnikání.

Publikace Účetnictví velká kniha příkladů vychází již poněkolikáté v řadě, není tedy třeba ji našim čtenářům příliš představovat. Je určena nejen odborníkům z oblasti financí a studentům tohoto oboru, ale i těm, kteří chtějí porozumět finanční stránce podnikání. Kromě samotného účtování v této knize najdete také odpovědi na otázky: Jaké změny do účetnictví přinese rok 2010? Jaké jsou rozdíly mezi českou účetní legislativou a IFRS? Jak naložit s mimořádnými daňovými odpisy? Jaký typ kalkulace je vhodný pro dané účely? Jaké investici dát z ekonomického hlediska přednost? Co si počít s datovou schránkou? Jak přejít z daňové evidence na účetnictví? Stejně jako každý rok, i tentokrát najdete na přiloženém CD aktuální související legislativu a vybrané vzory formulářů a výkazů. Autorský kolektiv: Ing. Jiří Strouhal, Ph.D. V současnosti působí na VŠE na katedře finančního účetnictví a auditingu. Kromě toho se věnuje profesi analytika v oblasti účetnictví a financí a lektorské činnosti. Od roku 2010 působí jako člen Akreditační komise Komory certifikovaných účetních České republiky. Je držitelem osvědčení ACCA pro školitele IFRS a členem EAA. Ing. Renata Židlická Pracovala jako účetní, asistentka auditora a lektorka. V současné době se věnuje účetní praxi a odbornému vzdělávání v této oblasti. Ing. Zdenka Cardová Od roku 1993 je jednatelkou a auditorkou v auditorské a účetní společnosti. Současně od roku 1994 je odbornou asistentkou na VŠE v Praze na katedře finančního účetnictví a auditingu. Kromě toho se věnuje lektorské činnosti. V rámci systému certifikace účetní profese v ČR je zkušební komisařkou pro auditing a vnitřní kontrolu. Ing. Bohuslava Knapová, CSc. Působí v současnosti na katedře manažerského účetnictví VŠE v Praze. Zaměřuje se na problematiku manažerského účetnictví a controllingu. (Založil/a: Luczynka)